Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.19 07:38

Kadenciją baigianti Vilniaus valdžia neleido prieš posėdį pasisakyti R. Šimašiui

BNS 2015.03.19 07:38

Kadenciją baigianti Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį neleido posėdžio pradžioje pasisakyti išrinktajam merui liberalui Remigijui Šimašiui, kuris viešai ragino strateginius sprendimus palikti naujai išrinktai valdžiai.

Kadenciją baigianti Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį neleido posėdžio pradžioje pasisakyti išrinktajam merui liberalui Remigijui Šimašiui, kuris viešai ragino strateginius sprendimus palikti naujai išrinktai valdžiai.

Valdančiųjų siūlymu taryba R. Šimašiaus kalbą nukėlė po balsavimų.

R. Šimašius posėdžio metu tvirtino ketino tarybos narių paprašyti paskutinėmis darbo dienomis nepriimti skubių sprendimų dėl investicinių projektų ir sutarčių, įskaitant dėl skrydžių bendrovės „Air Lituanica“.

„Norėjau pasisakyti dėl sprendimų, kurie yra susiję su ilgalaikiais įsipareigojimais, su galimais dideliais finansiniais nuostoliais arba našta vilniečiams ir kurie gali palaukti dar mėnesį, kad naujai išrinkta savivaldybės taryba, kuri gavo vilniečių pasitikėjimą, galėtų spręsti dėl tų klausimų. Iš tiesų, „Start Vilnius“ yra vienas iš tų klausimų“, – žurnalistams prieš posėdį sakė R. Šimašius.

Jis po tarybos sprendimo nesuteikti jam žodžio pareiškė nebelauksiantis posėdžio pabaigos ir iš tribūnos trečiadienį nebešnekėsiantis.

„Mano žinia būtų užtrukusi gal dvi minutes, o man atrodo beveik dešimt minučių buvo diskutuojama, ar leisti man pasisakyti, ar ne. Tai atrodė gana keistai“, – sakė jis.

R. Šimašius tikino, kad „Air Lituanica“ avialinijoms būtina rasti strateginį investuotoją, taip pat svarstytinas variantas Vyriausybei išpirkti dalį akcijų.

„Noriu pabrėžti, kad panikos kelti tikrai nereikia, keleiviai neturi bijoti pirkti bilietus, jie nenukentės bet kokiu atveju. Bet klausimas, kaip sklandžiau padaryti iš miesto pozicijos, kaip geriau ateityje užtikrinti susisiekimą, yra aktualūs. Nes šiandien 7 mln. eurų, kuriuos numatoma skirti papildomai, yra dideli pinigai, turint omenyje apgailėtiną savivaldybės finansinę būklę“, – tvirtino R. Šimašius.

Taryba trečiadienį ketina spręsti, ar pritarti investicijoms į bendrovę „Start Vilnius“, kuri valdo skrydžių bendrovę „Air Lituanica“. Projekte nurodoma, jog investicijos suteikiant bendrovei piniginį bei turtinį įnašą sudaro 4,3 mln. eurų. Tačiau tarybai prieš pat posėdį pateiktas ir naujas projektas, kuriuo pateiktas siūlymas įnešti į „Start Vilnius“ 6,9 mln. eurų.

Kadenciją baigiantis meras A. Zuokas prieš posėdį žurnalistams sakė, kad šios investicijos buvo planuojamos visą laiką pagal verslo planą, kurį pernai parengė įmonė „Lufthansa consulting“.

„Griauti visą laiką lengva, labai lengva, bet turi būti atsakomybė – šiandien vyksta derybos su strateginiais investuotojais, šiandien „Air Lituanica“ turi tris orlaivius, pernai aptarnavo apie 160–170 tūkst. keleivių. Tai tokiais pareiškimais, kurie buvo padaryti vakar, yra labai neatsakingas veikimas pirmiausia ne tik kompanijai, bet ir pačiai valstybei“, – kalbėjo A. Zuokas.

Jis taip pat pareiškė, kad bendrovės „Air Lituanica“ gelbėti valstybės lėšomis nereikia ir užsimena apie naujus rimtus investuotojus, kuriems pasiūlymas pateiktas kovo pradžioje. Tačiau kol vyksta derybos, tikina negalintis atskleisti, kas jie.

„Suprantama, jiems reikia valdybų sprendimų, apie visas derybas žino ir Susisiekimo ministerija, žino ir premjeras. Ir tai yra labai rimtas investuotojas, kuris būtų naudingas Lietuvos ir regiono aviacijai“, – tikino jis.

A. Zuokas, kalbėdamas su žurnalistais, tarybos svarstomą klausimą vadino „formaliu sprendimu“, nes esą pinigai investicijoms į „Air Lituanica“ suplanuotos dar sausį.

„Danguje“, – sakė A. Zuokas, žurnalistų paklaustas, kokią mato savivaldybės skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ ateitį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi