Lietuvoje

2015.03.18 14:32

Vyriausybė rengiasi steigti gynybos patarėjų ambasadose pareigybes

BNS2015.03.18 14:32

Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisoms, kurios Lietuvos ambasadose užsienyje leistų steigti gynybos patarėjo pareigybes.

Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisoms, kurios Lietuvos ambasadose užsienyje leistų steigti gynybos patarėjo pareigybes.

Šiuos pareigūnus ketinama skirti diplomatinėse atstovybėse Ukrainoje ir Jungtinėse Valstijose, BNS pranešė Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

Dabar gynybos srityje dirbančių specialiųjų patarėjų pareigybės steigiamos tik tarptautinėse organizacijose, o į ambasadas skiriami gynybos atašė.

„Siūloma valstybės tarnautojus perkelti ne tik į tarptautines organizacijas, bet ir dvišales ambasadas. Tai susiję su galimybe įsteigti gynybos patarėjus prie dvišalių ambasadų. Klausimas yra suderintas su Krašto apsaugos ministerija“, – Vyriausybės posėdyje sakė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.

Specialieji patarėjai būtų civiliai Krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojai. Gynybos atašė pareigybė visada skiriama kariškiui.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, patarėju skiriamas krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojas dalyvautų dvišalėse konsultacijose, rinktų informaciją saugumo ir gynybos klausimais.

Konkrečios šalys, į kurias būtų skiriami gynybos atašė, neminimos.

Įstatymo projektas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.