Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.05 09:15

Gentvilas: susidarė įspūdis, kad Auštrevičius nenorėjo būti kandidatu į prezidentus

BNS 2019.04.05 09:15

Liberalų sąjūdžio keltas kandidatas į prezidentus europarlamentaras Petras Auštrevičius nenorėjo varžytis šalies vadovo rinkimuose, mano partijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Pacituosiu Andriaus Tapino frazę dar rugsėjo mėnesį – „labiausiai nenorintis kandidatuoti kandidatas“,  tikrai buvo toks įspūdis“, – penktadienį apie P. Auštrevičių Žinių radijui sakė liberalų lyderis.

Pasak jo, tai buvo viena iš priežasčių nulėmusių nesėkmę, kuomet nepavyko surinkti reikiamų 20 tūkst. parašų. 

E. Gentvilas sakė pats kalbėjęs su P. Auštrevičium apie pseudokandidatvimą.  Nors partijos visuotiniu balsavimu buvo iškeltas dar prieš metus, tačiau aktyviau važinėti po skyrius P. Auštrevičius pradėjo tik pernai rudenį. 

Kai kurie Liberalų sąjūdžio skyriai, pasak pirmininko, buvo „demotyvuoti kandidato atžvilgiu“, tuo metu visas parašų rinkimas buvo organizuojamas būtent per partijos struktūras, o ne savanorių pagalba.

„Petras nusprendė remtis ne savanoriais, o partijos struktūra. Tarkim G. Nausėda turėjo virš 500 savanorių, I. îmonytė - 1100.  Tie savanoriai Petro komandoje gal4jo irgi būti - partiniai nepartiniai, jis nusptrendė remtis vien tik partijos struktūra. Tačiau Petro pasakymas, kad partijos skyriai demotyvuoti, matyt, esama ir tokių. Klausimas ar yra paties kandidato tam tikra atsakomybė dėl skyrių demotyvavimo“, – kalbėjo E. Gentvilas. 

Jis taip pat atmetė kritiką, kad partija neskyrė finansinės paramos P. Auštrevičiui. Anot pirmininko, partijos sprendimu buvo skirta 30 tūkst. eurų, P. Auštrevičius yra sudaręs sutarčių su mokėjimo atidėjimu, penktadienį į jo sąskaitą bus pervesta 16 tūkst. eurų šiems mokėjimams atlikti.

„Mes skyrėme ir apmokėsime, žinodami, kad dabar tie pinigai nukeliauja į niekur“, – sakė E. Gentvilas. 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį registravo pirmuosius šešis kandidatus į prezidentus, o trijų pretendentų parašai dar tikrinami.

Kandidatas registruoti socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Dar tikrinami parlamentarų Naglio Puteikio ir Mindaugo Puidoko bei europarlamentaro Valentino Mazuronio parašai.

Kandidatais registruojami asmenys, pateikę pareiškinius dokumentus, sumokėję užstatą ir surinkę ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi