Lietuvoje

2015.03.18 09:34

L. Linkevičius vyks pirmojo vizito į Australiją ir Naująją Zelandiją

BNS2015.03.18 09:34

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šią savaitę išvyks vizito į Australiją ir Naująją Zelandiją.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šią savaitę išvyks vizito į Australiją ir Naująją Zelandiją.

Tai pirmas oficialus Lietuvos diplomatijos vadovo vizitas į šias šalis, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Kovo 19–21 dienomis vyksiančio vizito metu Naujojoje Zelandijoje ministras susitiks su šalies parlamento pirmininku Davidu Carteriu, užsienio reikalų ministru Murray McCully ir opozicijos pranešėju užsienio reikalams Davidu Sheareriu.

Anot ministerijos pranešimo, bus aptariami dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, bendradarbiavimas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir regionų aktualijos, Lietuvos kandidatūra į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nares ir bendros veiklos šioje organizacijoje galimybės.

Oklande ministras susitiks su Darbdavių ir gamintojų asociacijos nariais, lankysis Oklando universitete. Numatytas susitikimas su Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenės nariais, Lietuvos garbės konsulato atidarymas.

Kovo 21–26 dienomis L. Linkevičius lankysis Australijoje, kur susitiks su šios šalies parlamento pirmininke Bronwyn Kathleen Bishop ir užsienio reikalų ministre Julie Bishop. Bus aptarti dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, galimybė Lietuvai dalyvauti Australijos darbo atostogų programoje, tarpparlamentinio bendradarbiavimo galimybės, padėtis Ukrainoje ir santykiai su Rusija.

Australijoje ministras pristatys Lietuvos narystės EBPO siekį, aptars pasirengimą prisidėti prie organizacijos tikslų.

Numatomi susitikimai su Karališkojo Melburno technologijų ir BIO21 Molekulinio mokslo ir biotechnologijų institutų atstovais, Melburno meru Robertu Doyle`u, Australijos ir Lietuvos verslo taryba.

Ministras taip pat susitiks su Australijos lietuvių bendruomenėmis Sidnėjuje, Melburne ir Kanberoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.