Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė: mokomasis dalinys Rukloje yra aukščiausios klasės

ELTA2015.09.08 13:45

Ruklos mokomajame pulke apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad čia esanti infrastruktūra atitinka aukščiausius NATO keliamus standartus.

Ruklos mokomajame pulke apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad čia esanti infrastruktūra atitinka aukščiausius NATO keliamus standartus.

Ruklos Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke D. Grybauskaitė apžiūrėjo patalpą, kurioje mokomasi išrinkti ir surinkti ginklus, lazerinę šaudyklą, kurią padėjo įrengti KTU mokslininkai.

„Galime didžiuotis, kad ir karinės pramonės srityje Lietuva pradeda sudaryti sąlygas ir gaminti produktą, kuris yra aukščiausios klasės“, – teigė šalies vadovė.

Prezidentė taip pat įvertino medicininių patalpų, savanorių gyvenamųjų kambarių būklę, lankėsi modernioje sporto salėje. Prezidentė su kariais ragavo ir vietinės valgyklos maistą.

„Išties maitina geriau nei Prezidentūroje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Klausiama, ar Seimo nariams užteks politinės valios pritarti šauktinių kariuomenės grąžinimui, D. Grybauskaitė pabrėžė, kad užtikrinti tinkamą valstybės gynybą yra konstitucinė kiekvieno Seimo nario pareiga.

ELTA primena, kad principinės kariuomenės struktūros iki 2020 m. klausimas Seime bus svarstomas ketvirtadienį, parlamentinės partijos iki tol laiko žada suformuoti savo pozicijas šiuo klausimu.

Rukloje tarnaujantiems savanoriams, kurie čia atlieka 3 mėnesių bazinį karinį kursą, Lietuvos vadovė palinkėjo ištvermės ir teigė, kad jie yra pavyzdys tiems, kurie dejuoja ir abejoja dėl šauktinių kariuomenės grąžinimo būtinumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.