Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Balsavimas dėl R. A. Ručio neliečiamybės atidėtas

BNS 2015.09.08 13:45

Balsavimas dėl rezoliucijos, kuria siūloma išsaugoti „tvarkiečio“ Seimo nario Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę, perkeltas į ketvirtadienį.

Balsavimas dėl rezoliucijos, kuria siūloma išsaugoti „tvarkiečio“ Seimo nario Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę, perkeltas į ketvirtadienį.

Antradienį parlamente planuota balsuoti dėl dokumento, kuris neleistų prokurorams patraukti politiko baudžiamojon atsakomybėn dėl įtarimų kyšio ėmimu. Konservatorius Stasys Šedbaras paprašė klausimą atidėti, kol Etikos ir procedūrų komisija įvertins, ar komisijos sprendimas su siūlymu rezoliucijos projektui priimtas teisėtai.

Posėdžiui pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas pasiūlė balsuoti, kad klausimas būtų perkeltas į ketvirtadienį. Už šį pasiūlymą balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 21, susilaikė 24 parlamentarai. Už tai, kad klausimas būtų atidėtas, balsavo konservatoriai, socialdemokratai ir liberalai, kitos frakcijos balsavo prieš arba susilaikė.

R. A. Ručio neliečiamybę išsaugančią rezoliuciją Seimui priimti pasiūlė laikinoji komisija, kuri praėjusią savaitę svarstė generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn.

Prokurorai teigia surinkę duomenų, kad R. A. Ručys iš prodiuserio Rolando Skaisgirio paėmė šimtatūkstantinį kyšį, žadėdamas paveikti valstybės tarnautojus. Laikinosios komisijos pirmininkas „darbietis“ Kęstutis Daukšys žurnalistams pristatydamas sprendimą tvirtino, jog komisija byloje įžvelgia politinių motyvų.

Už neliečiamybės panaikinimą komisijoje balsavo liberalė Dalia Kuodytė, konservatorius Arvydas Anušauskas, socialdemokratai Eduardas Šablinskas ir Arūnas Dudėnas. Tuo metu prieš balsavo „darbietis“ Valentinas Bukauskas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Michalas Mackevičius. Balsuodami susilaikė socialdemokratas Andrius Palionis bei K. Daukšys. Komisijos posėdyje nedalyvavo konservatorius Stasys Šedbaras ir Mišrios Seimo narių grupės narys Linas Balsys. Šis posėdis buvo uždaras, nors tai prieštarauja Seimo statutui.

Socialdemokratai žadėjo frakcijoje apsvarstyti A. Palionio elgesį, nes frakcija buvo priėmusi sprendimą, kad imunitetas R. A. Ručiui turi būti panaikintas. Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius antradienį Seime žurnalistams sakė, kad frakcijos nario elgesys nesvarstytas dėl laiko trūkumo, bet priimtas sprendimas, kad imunitetas turi būti panaikintas, tam šįkart pritarė ir A. Palionis. Pasak A. Butkevičiaus, susilaikydamas dėl rezoliucijos projekto A. Palionis galėjo būti neįsigilinęs į prokurorų patektą informaciją.

Premjeras Algirdas Butkevičius. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Mes vieningai priėmėme sprendimą, kad turime balsuoti už tai, kad imunitetas būtų panaikintas“, – sakė A. Butkevičius.

Prokurorai buvusiam partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingajam sekretoriui R. A. Ručiui  nori pateikti įtarimus dėl kyšio paėmimo ir apgaulingos buhalterijos tvarkymo organizavimo. Pagal Konstituciją, Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Generalinės prokuratūros duomenimis, Seimo narys veikdamas organizuotoje grupėje su tos pačios partijos nariais Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu 2013 metų spalį iš televizijos prodiuserio R. Skaisgirio priėmė kyšį. Minėta „tvarkiečių“ trijulė buvo pasiskirstę vaidmenimis – R. A. Ručys jai vadovavo ir koordinavo veiksmus, o tuometinis vidaus reikalų viceministras A. Juocevičius (dabar miręs) ir vidaus reikalų ministro patarėjas E. Raistenskis vykdė nurodymus.

Prokurorų duomenimis, „tvarkiečių“ nurodymu už tiksliai nenustatytą, bet ne mažesnį kaip 250 MGL (9,5 tūkst. eurų) kyšį daryta įtaka VRM tarnautojams, kad jie organizuodami viešuosius pirkimus diskriminuotų kitus dalyvius ir neteisėtai proteguotų R. Skaisgirio atstovaujamas įstaigas. Iš viso minėti keturi viešieji pirkimai.

Mainais už tai prodiuseris turėjo suorganizuoti renginį „Pirk dramblį"“, kuris, pasak Seimui pateiktos medžiagos, buvo skirtas populiarinti partiją „Tvarka ir teisingumas“ bei jos pirmininką Rolandą Paksą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi