Lietuvoje

2012.12.29 14:57

A. Vinkus gali tapti premjero patarėju

Raimonda Ramelienė, „Lietuvos žinios“2012.12.29 14:57

Neringos meras, žinomas medikas ir diplomatas Antanas Vinkus neatmeta galimybės padirbėti Vyriausybės rūmuose. Premjeras Algirdas Butkevičius ketina jam siūlyti patarėjo sveikatos klausimais kėdę.

Neringos meras, žinomas medikas ir diplomatas Antanas Vinkus neatmeta galimybės padirbėti Vyriausybės rūmuose. Premjeras Algirdas Butkevičius ketina jam siūlyti patarėjo sveikatos klausimais kėdę.

Šiomis dienomis garbingą 70 metų sukaktį minintis A. Vinkus netrukus gali atsisveikinti su Neringa, kuriai vadovauja beveik dvejus metus.

Būtų įvertinimas

Geriausiu šių metų šalies meru išrinktas socialdemokratas iš sostinės turėtų sulaukti naujo darbo pasiūlymo.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis premjeras A. Butkevičius planuoja siūlyti A. Vinkui tapti patarėju sveikatos apsaugos klausimais. Ne kartą per pastarąjį dešimtmetį kardinaliai savo veiklos kryptį keitęs politikas vakar dar nebuvo linkęs atvirauti apie savo ateities planus. „Jeigu taip nutiks, premjero sprendimą priimsiu kaip mano darbo kelio, patirties įvertinimą ir pasitikėjimą manimi“, – lakoniškai galimą karjeros vingį LŽ pakomentavo A. Vinkus.

Vienas iš kandidatų

Apie tai, kad jau sausio viduryje Neringos merą bus galima pamatyti nauju amplua, ministras pirmininkas A. Butkevičius užsiminė ketvirtadienį, Vilniaus rotušėje sveikinant A.Vinkų su jubiliejumi. „Premjerui imponuoja A.Vinkaus profesinė kompetencija ir žmogiškosios savybės. Jis tikrai vienas iš kandidatų į patarėjus. Tačiau sprendimas priklausys nuo paties A.Vinkaus norų“, – LŽ vakar sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Kol kas jokių žinių, kad Neringos meras ketintų kelti sparnus į sostinę, tikino neturįs kurorto vicemeras Vigantas Giedraitis. „Gal jūs Vilniuje daugiau visko išgirstate. Žinoma, būtų labai gaila, jei meras išvyktų. Kaip ir kiekvieno gero žmogaus, nuoširdžiai dirbančio savivaldybės labui“, – teigė jis.

Po Seimo rinkimų naujajai koalicijai pradėjus dalytis ministrų portfelius, A. Vinkus buvo minimas kaip galimas kandidatas į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovus. Tačiau ministru tapo kitas įtakingas socialdemokratas Vytenis Andriukaitis. LŽ jis vakar patikino, kad sveikatos viceministro postas A. Vinkui nebuvo siūlomas.

Premjeras A. Butkevičius šiuo metu turi aštuonis patarėjus. Ankstesnio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjų, kurių jis turėjo 12, vidutinis atlyginimas siekė 5,6 tūkst. litų neatskaičius mokesčių.

Karjeros vingiai

Per pačias Kalėdas gimusį A. Vinkų jubiliejaus proga sostinės Rotušėje sveikino LSDP bičiuliai, premjeras, Seimo nariai, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, žinomi visuomenės, mokslo, kultūros atstovai. Beveik pusę amžiaus jubiliatas dirbo medicinos srityje. Vaikystėje planavo tapti kunigu, tačiau baigė medicinos studijas. Karjerą pradėjo pajūrio ligoninėse, kuriose dirbo penkiolika metų. Kita tiek A. Vinkus dirbo administratoriaus darbą.

Ir sovietinėje, ir nepriklausomoje Lietuvoje buvo sveikatos apsaugos ministras ar ministro pavaduotojas, pirmosiose atkurtos Lietuvos vyriausybėse buvo socialinės apsaugos ir darbo viceministras. 1997–2002 metais A. Vinkus vadovavo prestižinėms Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms. Paskui jį paviliojo diplomato darbas. Devynerius metus A.Vinkus buvo ambasadoriumi Estijoje, paskui Latvijoje, vėliau – Rusijoje.

2011 metais A. Vinkus dar kartą pakeitė veiklos sritį. Su LSDP laimėjęs rinkimus į Neringos savivaldybę, tapo jos meru. A. Vinkus buvo išrinktas geriausiu 2012-ųjų meru. Balsavusieji už jį pažymėjo vertinantys šį politiką už rūpinimąsi savo savivaldybe, idėjas, kaip gerinti kraštiečių gyvenimą, už Neringos vardo garsinimą ir pažadų tesėjimą, taip pat už iniciatyvumą ir profesionalią vadybą.

Populiariausi