Lietuvoje

2012.12.29 10:42

Gyvūnų prieglaudos – pilnutėlės

Daiva Baronienė, „Lietuvos žinios“2012.12.29 10:42

Metų pabaigoje gyvūnų prieglaudose itin daugėja šunų ir kačių, nes šeimininkai jų atsikrato tarsi nebereikalingų daiktų.

Metų pabaigoje gyvūnų prieglaudose itin daugėja šunų ir kačių, nes šeimininkai jų atsikrato tarsi nebereikalingų daiktų.

Gyvūnų prieglaudų atstovai teigia vos pajėgiantys talpinti beširdžių žmonių būtent šventiniu laikotarpiu išmestus augintinius.

Vienos moderniausių šalyje Ukmergės gyvūnų prieglaudos administratorius Aurimas Paliulis neslėpė, kad tiesiog „renka“ šunis, kuriuos buvę jų šeimininkai palieka greitkelio pakelėje. Ši prieglauda statyta kaip modernus šunų viešbutis netoli greitkelio Vilnius-Panevėžys tikintis, kad žmonėms bus patogu čia atvežti laikinai gyventi savo augintinius. Viešbutį ištiko nesėkmė, tad jį prieš pusmetį įsigijusi Ukmergės rajono savivaldybė čia įkūrė gyvūnų prieglaudą.

„Matyt, dėl to, kad esame įsikūrę patogioje vietoje, žmones masina mums vežti savo augintinius. Anksčiau, būdavo, atvažiuoja iki mūsų ir gyvūną permeta per voljerą arba palieka kieme. Dabar nebesivargina ir to daryti. Daugiausia pranešimų gauname apie šunis, lakstančius pačiu greitkeliu“, – LŽ teigė A. Paliulis.

Jis pabrėžė, jog išmestų gyvūnų itin padaugėjo prieš Kalėdas paspaudus šaltukui. Šiuo metu Ukmergės gyvūnų globos prieglaudoje prižiūrima 17 šunų ir 8 katinai. Administratorius pridūrė, jog prieglauda pilnutėlė - daugiau gyvūnų joje vargu ar betilptų.

Kad kai kurie žmonės prieš šventes linkę atsikratyti turimų gyvūnų, LŽ patvirtino ir Panevėžio gyvūnų prieglaudos vadovė Rūta Liberienė. Joje šiuo metu yra 100 buvusių šeimininkų išmestų šunų. „Dažnai matome gudraujančius žmones, kurie tvirtina, jog šuo pas juos priklydo, yra nereikalingas, o juk visiems aišku, kad tai jų šuo, negalintis atsiplėšti nuo šeimininkų“, – pasakojo R. Liberienė. Jai apmaudu, kad žmonės atsisako net išties sveikų ir jaunų šunų. Per dieną į šią prieglaudą atvežama maždaug po dešimtį šunų. „Kadangi sveikų gyvūnų neužmigdome, neabejojame, kad greitai tapsime savotiška nusenusių gyvūnų prieglauda“, – sakė R. Liberienė.

Utenos globos namuose Naujuosius metus turėtų sutikti 70 šunų. Šių namų vadovė Jolanta Tarnauskienė taip pat teigė atkreipusi dėmesį, kad išmetamų gyvūnų ypač padaugėjo prieš šventes. Nemažai keturkojų randama prie globos namų vartų. Anot J.Tarnauskienės, šaltuoju metų laiku gerokai mažiau gyvūnų iš prieglaudos paimama globoti. „Globoti gyvūnus paprastai užsinorima pavasarį. Aš šį norą sieju su tuo, kad pavasarį paprasčiau šunis vedžioti, nes nešalta“, – sakė J. Tarnauskienė.

Vilniuje įsikūrusiuose gyvūnų globos namuose „SOS gyvūnai“ šiuo metu glaudžiasi 78 šunys ir 48 katės. Šių namų vadovė Ilona Reklaitytė-Mezanceva daugelį savų globotinių įvardijo „emigracijos aukomis“. „Bent taip mums aiškina žmonės, atvežantys savo gyvūnus. Dažno jų argumentas – išvykstame, nebeturime kur dėti keturkojo“, – teigė I. Reklaitytė-Mezanceva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.