Lietuvoje

2015.03.17 07:57

Kaune diskusijų trūkumas „gali vesti prie diktato“

ELTA2015.03.17 07:57

Išrinktojo Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio teigimu, jis, peržiūrėdamas svarbių postų skirstymo tvarką, raganų medžioklės neorganizuos, bet Andriui Kupčinskui pareigų nesiūlys, rašo „Kauno diena“.

Išrinktojo Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio teigimu, jis, peržiūrėdamas svarbių postų skirstymo tvarką, raganų medžioklės neorganizuos, bet Andriui Kupčinskui pareigų nesiūlys, rašo „Kauno diena“.

Paaiškėjus, kad prie Kauno vairo stos nauja valdžia, savivaldybė dūzgia kaip avilys: politikai jau bando tyliai dalytis postus, o administracija su nerimu laukia, kaip ir ką šluos naujoji valdžia.

„Vieningas Kaunas“, socialdemokratai, Liberalų sąjūdis ir „Kaunas-kitokia Lietuva“ – šios kauniečių į miesto tarybą išrinktos jėgos gali suremti pečius ir dirbti valdančiojoje daugumoje artimiausius ketverius metus. Nors jokių oficialių susitarimų dar nepasirašyta, tokie valdančiosios koalicijos kontūrai ryškėja rinkimų naktį paaiškėjus, kad mero postą kauniečiai patikėjo visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ lyderiui Visvaldui Matijošaičiui.

Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus politologo Lauro Bielinio teigimu, V. Matijošaitis ne tik kaip meras surinko daugiausia balsų, bet ir jo komanda bus dominuojanti miesto taryboje.

„Nepaisant to, su kuo formuos koaliciją, jie vis tiek diktuos sąlygas. Viena vertus, tai leis lengviau priimti racionalius sprendimus, bus mažiau diskusijų, kita vertus, tas diskusijų trūkumas gali atvesti prie diktato. Šioje situacijoje bus labai svarbus visuomenės ir žiniasklaidos balsas“, – sakė politologas.

Pasak jo, meras ir jį palaikanti frakcija turėtų itin susikompromituoti, kad būtų galima galvoti apie kokią nors kitą daugumą.

„Anksčiau interpeliacijos Kaune buvo populiarios, dabar nuversti merą galimybių bus labai nedaug. Politikai turės elgtis atsakingai prieš imdamiesi vienokių ar kitokių žygių, nes savivaldybės tarybai grės pirmalaikiai rinkimai“, – įspėjo L. Bielinis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.