Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.18 00:58

Darbo partijai rinkimuose pritrūko V. Uspaskicho

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai dar kartą parodė, kad Darbo partija visada buvo, yra ir bus vieno žmogaus – Viktoro Uspaskicho – partija, teigia politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris. „Manau, tai buvo lemiamas faktorius, kodėl DP pralaimėjo rinkimus Kėdainiuose“, – įsitikinęs politikos apžvalgininkas.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai dar kartą parodė, kad Darbo partija visada buvo, yra ir bus vieno žmogaus – Viktoro Uspaskicho – partija, teigia politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris. „Manau, tai buvo lemiamas faktorius, kodėl ši partija pralaimėjo rinkimus Kėdainiuose“, – įsitikinęs politikos apžvalgininkas.

Vienintelė galimybė Darbo partijai išsilaikyti vandens paviršiuje, pasak dienraščio „Lietuvos rytas“ politikos apžvalgininko V. Bruverio, būtų „V. Uspaskichui grįžti jei ne prie partijos vairo, tai bent į televizijos ekranus, pramogines laidas ar net skandalingus siužetus.“

„Tikrai nemanau, kad tai veiktų kaip nors stebuklingai, bet, manau, tai vienintelis faktorius, kuris bent padėtų garantuoti, jog partija neskęstų taip greitai, kaip skęsta dabar“, – LRT Televizijos laidoje „Teisė žinoti“ kalbėjo V. Bruveris.

Anot politikos apžvalgininko, šie rinkimai patvirtino, jog Darbo partija visada buvo, yra ir bus, „kiek jai Aukščiausiasis ir Lietuvos rinkėjai skirs laiko, vieno žmogaus – V. Uspaskicho – partija.“ „Šita partija demonstravo paprastą dėsningumą ir gyvybingumą: tik V. Uspaskichas atsidurdavo kur nors toliau nuo scenos – partija čiuoždavo žemyn, tik sugrįždavo – partija vėl kildavo į viršų“, – kalbėjo politikos apžvalgininkas. 

„Pralošta kova Kėdainiuose Darbo partijai yra baisiau nei konservatoriams Kaune“, – dėstė V. Bruveris. 

Kaip teigė pats V. Uspaskichas, penktadienį Kėdainiuose susirinksianti partijos taryba spręs dėl galimų permainų tiek Kėdainių, tiek kituose skyriuose, kuriuose rinkimų rezultatai „darbiečiams“ nėra palankūs.

V. Bruverio nuomone, būtų logiškas žingsnis, jei po tokių rezultatų Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė atsistatydintų iš partijos pirmininko posto, tačiau esą neaišku, kas galėtų užimti jos vietą.

„Realiausia figūra galbūt būtų tas žmogus, aplink kurį bent jau Seimo frakcijoje telkiasi visas maištingasis potencialas, tai ponas Kęstutis Daukšys. Bet ar jis būtų geriau nei L. Graužinienė, abejoju. Matau tik vienintelę kandidatūrą – Viktorą nepakartojamąjį“, – LRT Televizijos laidoje „Teisė žinoti“ kalbėjo V. Bruveris. 

Savo ruožtu bendrovės „Baltijos tyrimai“ generalinė direktorė Rasa Ališauskienė pastebi, kad šioje rinkimų kampanijoje nesimatė ne tik V. Uspaskicho, bet ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso.

K. Daukšys, V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius kaip tik asmeniškai agitavo, Andrius Kubilius taip pat agitavo už Kauno kandidatą. Tų partijų lyderiai, kurie neįsijungė į rinkiminę kovą, nukentėjo, o tos partijos, kurių lyderiai buvo aktyvūs, daugiau ar mažiau geriau pasirodė“, – aiškino R. Ališauskienė.

V. Uspaskichas: vaikai prisižaidė

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas sako, kad partija jos bastionu vadinamuose Kėdainiuose mero rinkimus pralaimėjo dėl neveiklumo prieš rinkimus ir neatmetė, jog po tokių rezultatų skyriaus vadovybė turėtų keistis.

„Reikėjo prieš save agituoti, kad tokius rezultatus pasiektų. Nesugebėti sukurti tokios strategijos, nesugebėti vertinti situacijos... nežinau, kaip tai galima. Galvoju, kad vaikai prisižaidė šiek tiek ir užmigo ant laurų, galvojo kad viskas savaime ateis“  BNS pirmadienį sakė V.Uspaskichas.

Jis neabejojo, kad tokius rezultatus Kėdainių rajono savivaldybėje iš dalies galėjo nulemti ir tai, jog jis pats atsiribojo nuo rinkimų agitacijos, o skyrius esą turėjo „visus reikiamus resursus“, bet jų nesugebėjo išnaudoti.

„Pats nedalyvavau, nė vienos frazės nesu parašęs, nors ir turiu ten laikraštį, nė vienoje televizijos laidoje nebuvau, nors turiu televiziją. Tiesiog buvau atsiribojęs nuo rinkimų“,  aiškino V.Uspaskichas.

„Aišku, Kėdainiuose pagal tarybos narių kiekį rezultatai yra geriausi. Bet manęs tai nedžiugina. Kažką žiūrėsime. Jei kažkur kažkoks arklys netraukia, tai reikia jį keisti“, – pabrėžė „darbiečių“ garbės pirmininkas.

Kėdainių rajono savivaldybėje antrajame merų rinkimų ture sekmadienį Darbo partijos atstovė, dabartinė vicemerė Nijolė Naujokienė surinko beveik 46 proc. rinkėjų balsų ir pralaimėjo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovui Sauliui Grinkevičiui, už kurį balsavo 53,5 proc. rinkėjų. Kėdainiuose „darbiečiai“ iškovojo 13 iš 27 mandatų savivaldybės taryboje.

„Darbiečiai“ rinkimuose iš viso laimėjo tris merų postus: Raseinių, Širvintų ir Ukmergės rajonų savivaldybėse. Iš viso partija iškovojo 148 tarybos narių mandatus šalies savivaldybėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi