Lietuvoje

2015.03.16 20:13

Seimas spręs dėl R. A. Ručio teisinės neliečiamybės

ELTA2015.03.16 20:13

Antradienį Seimas ketina spręsti, ar panaikinti Seimo nario Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę.

Antradienį Seimas ketina spręsti, ar panaikinti Seimo nario Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę.

Šis klausimas įtrauktas į antradienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo parlamentui neleisti Seimo narį Rimą Antaną Ručį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Praėjusį penktadienį „darbiečio“ Kęstučio Daukšio vadovaujama komisija tokį sprendimą priėmė išklausiusi prokuratūros atstovo ir paties R. A. Ručio paaiškinimų.

„Komisijos didesnė dalis mano, kad yra politinių motyvų. (...) Šioje byloje yra politinis atspalvis“, – komisijos sprendimą dėl R. A. Ručio aiškino K. Daukšys. Jam sukėlė abejonių tai, kad byla prasidėjo tik tuomet, kai prasidėjo rinkimų kampanija.

Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius komisijos nariams paaiškino, kad yra kilęs įtarimas, kad R. A. Ručys prekiavo poveikiu ir taip pat organizavo, kurstė apgaulingos buhalterijos tvarkymą.

Pasak jo, šiuo metu įtarimai šioje byloje pareikšti apie 10 asmenų, tačiau jų pavardžių prokuroras nenurodė. R. Stankevičiaus teigimu, šiuo metu atliekamos liudytojų apklausos, yra paskirti ūkinės ir finansinės veiklos patikrinimai.

R. A. Ručys atmetė jam inkriminuojamus kaltinimus.

Pernai gruodžio 23 d. sudarytoje komisijoje dirba 11 Seimo narių. Seimas yra pavedęs komisijai tyrimą atlikti iki 2015 m. kovo 18 d.

Komisijoje dirbo Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Linas Balsys, Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Arūnas Dudėnas, Kęstas Komskis, Dalia Kuodytė, Michalas Mackevičius, Andrius Palionis, Eduardas Šablinskas ir Stasys Šedbaras.

Kaip ELTA jau skelbė, generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį R. A. Ručį, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

Pernai kalbėdamas iš Seimo tribūnos jis patvirtino, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad R. A. Ručys, susitaręs ir veikdamas organizuotoje grupėje su Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu, pasinaudodami savo visuomenine padėtimi, pažintimis ir įtaka valstybės institucijai – Vidaus reikalų ministerijai (VRM) ir jos valstybės tarnautojams, taip pat A. Juocevičiaus ir E. Raistenskio tarnybai, įgaliojimais šiai valstybės institucijai, priėmė iš R. Skaisgirio didesnės nei 250 MGL vertės kyšį kito viešojo juridinio asmens – partijos Tvarka ir teisingumas – naudai.

Pasak generalinio prokuroro, buvo pažadėta paveikti VRM ir jos tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų R. Skaisgirio atstovaujamų asmenų – viešosios įstaigos „Pradas Media“ ir bendrovės „Antikos stilius“ – interesais.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

 

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11