Lietuvoje

2012.12.28 20:40

VRK baigė registruoti kandidatus, kurie kitąmet bandys patekti į Parlamentą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigė registruoti politinės kampanijos dalyvius, kurie per kitąmet kovo 3-iąją vyksiančius Seimo rinkimus bandys patekti į Parlamentą.

Vyriausioji rinkimų komisija  (VRK) baigė registruoti politinės kampanijos dalyvius, kurie per kitąmet kovo 3-iąją vyksiančius Seimo rinkimus bandys patekti į Parlamentą.

Anot VRK pirmininko, pakartotiniuose rinkimuose savarankiškomis politinės kampanijos dalyvėmis registravosi 17 partijų, taip pat rekordinis nepriklausomų kandidatų skaičius. Pavasarį rengiami pakartotiniai rinkimai vienmandatėse Biržų-Kupiškio ir Zarasų-Visagino rinkimų apygardose dėl pažeidimų panaikinus spalį vykusių rinkimų rezultatus. Nauji rinkimai Ukmergėje rengiami lapkritį mirus čia išrinktam Tvarkos ir teisingumo partijos atstovui Juliui Veselkai.

„Labai gausus save išsikėlusių kandidatų būrys. Turime net 9. Iš jų 8 sieks Seimo nario vietos Ukmergės apygardoje. Tai neregėtai daug, turbūt savotiškas rekordas. Kaip jiems seksis rinkti parašus, nežinia, nes save išsikėlę, jei suriks 1000 parašų, bus registruoti kandidatais. Dar visi kandidatai – ir save išsikėlę, ir partijų atstovai – turi pristatyti sumokėtą rinkimų užstatą 1200 litų, kitus dokumentus.

Turiu pasakyti, kad parašų rinkimui, kaip visai kampanijai, bus skiriamas didelis dėmesys iš VRK pusės. Turi būti renkami parašai geranoriškai. Tik tie piliečiai, kurie pageidauja pasirašyti, gali tai daryti. Kurie surinks parašus, bus registruoti kandidatais“, – teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06