Lietuvoje

2015.03.16 23:43

A. Kubilius traukiasi iš rinkimų

LRT RADIJO laida „60 minučių“, BNS, LRT.lt2015.03.16 23:43

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, kuris apsisprendė nebesiekti būti perrinktas partijos vadovu, sako, kad partijai reikia atsinaujinti ir jis galįs parodyti tinkamą atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, kuris apsisprendė nebesiekti būti perrinktas partijos vadovu, sako, kad partijai reikia atsinaujinti ir jis galįs parodyti tinkamą atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį.

„[Savivaldos ir merų rinkimuose] mes sėkmingai pasirodėme ten, kur partijos lyderiai yra atsinaujinę, kur ateina jaunesni lyderiai su nauja energija. Manau, kad tą atsinaujinimo programą mums reikia ir toliau intensyviai tęsti. Ir aš, kaip partijos pirmininkas, galiu parodyti tinkamą tos atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį. Todėl apsisprendžiau nebedalyvauti partijos pirmininko rinkimuose ir pakviečiau bendražygius paremti Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą“, – interviu LRT Radijo laidai „60 minučių“ kalbėjo A. Kubilius.

Įpėdinio kandidatūros pasirinkimą jis motyvavo tuo, kad G. Landsbergis yra vienas iš naujos kartos stiprių lyderių, labai greitai įgijęs ir rinkėjų pasitikėjimą.

„Praeitais metais jis sugebėjo pelnyti didžiausią rinkėjų pasitikėjimą iš mūsų sąrašo į Europos Parlamentą (EP). Per metus laiko jis sugebėjo įrodyti, kad gali pelnyti ir tarptautinį pasitikėjimą. EP jam patikėjo rengti labai svarbų raportą apie ES ir Rusijos santykių tolesnę perspektyvą. Matau, kad jį mėgsta ir mūsų partijos bendražygiai. Todėl džiaugiuosi, kad ramia sąžine galiu jam pasiūlyti prisiimti ir didelę atsakomybę vadovauti partijai. Tikiuosi, kad partijos bendražygiai parems jo kandidatūrą. Manau, kad tai bus naudinga ir partijai, ir Lietuvai“, – laidai „60 minučių“ sakė A. Kubilius.

A. Kubilius apie pasitraukimą iš partijos vadovo rinkimų pranešė pirmadienį partijos prezidiumo posėdyje.   

Kaip rašoma A. Kubiliaus laiške, kuris perskaitytas partijos prezidiumo posėdyje, partijai nėra naudingas „aiškinimasis tarp tų pačių veteranų“, o G. Landsbergis gali „apjungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus“.

„Konservatyvi Lietuvos modernizacija – mano senai įsivardinta strateginė kryptis sekantiems 25 metams – reikalauja naujos, jaunos energijos, naujų iniciatyvų ir naujų lyderių. Jau ne pirmus metus stengiuosi aplink burti jaunesnius ir suteikti jiems vis daugiau atsakomybės, ir nors pats nesijaučiu senas, ir tikrai nesiruošiu trauktis iš aktyvios valstybinės veiklos, tačiau matau, kad atėjo metas parodyti asmeninį konservatyvios modernizacijos pavyzdį“, – rašo A. Kubilius.

„Konservatyvios Lietuvos modernizacijos tikslas – šiuolaikinė, XXI amžiaus iššūkiams pasiruošusi, sėkminga gerovės Lietuva, vertybinėmis šaknimis įsitvirtinusi į mūsų žemę ir turinti tvirtą geopolitinį stuburą. Tokios Lietuvos kūrybai reikia jaunos lyderystės, jaunos energijos ir šiuolaikinės vakarietiškos patirties“, – teigė jis.

G. Landsbergis BNS sakė sieksiantis partijos atsinaujinimo. „Vertindamas partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus ir plataus partijos bendražygių rato parodytą paramą – nuo politinių kalinių ir tremtinių bendruomenės iki atsinaujinusios tautininkų frakcijos bei jaunosios kartos, nuo didžiųjų miestų skyrių iki rajoninių – apsisprendžiau kandidatuoti į partijos pirmininkus“, – teigė G. Landsbergis.

„Per 22 savo istorijos metus partija nemažai pasiekė, bet turi judėti į priekį. Kandidatuoju ir sieksiu bendražygių pasitikėjimo, nes tikiu, kad mūsų partija turi atsinaujinti. Atsinaujinimas turi būti tikras, o ne apsimestinis. Atsinaujinti turime idėjomis, atsinaujinti veikimo būdais, formomis ir stiliumi. Šiandieninės grėsmės akivaizdoje turime vienyti ir telkti visuomenę, o ne skaldyti ar kiršinti. Turiu viziją partijos, kur partiečiai vertinami pagal darbus, pasiūlymus ir indėlį į bendruomeninę veiklą, o ne artumą konkretiems lyderiams ar „flangams“. Stipri partija diskutuoja, įsiklauso į visuomenę, girdi ir gerbia kitų nuomonę, yra atvira bendruomenė. Tokia partija, tokia bendruomenė laimi“, – pridūrė G. Landsbergis.

A. Kubilius konservatorių partijai vadovavo nuo 2003 metų. 1999–2000 ir 2008–2012 metais jis buvo ministras pirmininkas.

V. Landsbergis: tai ryžtingas ir savikritiškas A. Kubiliaus žingsnis

A. Kubiliaus sprendimas nebesiekti partijos pirmininko posto yra ryžtingas, savikritiškas ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) naudingas žingsnis, sako šio partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

„Pasakyčiau, kad tai ryžtingas sprendimas, turbūt ir savikritiškas, suvokiant padėtį. Manau, kad tai bus naudinga partijai atsinaujinti, rasti naujų aspektų savo veikloje“, – pirmadienį BNS sakė V. Landsbergis, partijai vadovavęs 1993-2003 metais.

Apie A. Kubiliaus sprendimą jis sakė sužinojęs būdamas Vokietijoje. V. Landsbergis tvirtino negirdėjęs ir apie savo vaikaičio pasiryžimą siekti TS-LKD pirmininko posto.

„Jeigu tikrai mano vaikaitis eis į tuos rinkimus, aš neagituosiu prieš jį. Pamatysime, labai anksti skubate“, – teigė politikos senbuvis.

Pasitraukdamas A. Kubilius pasielgė išmintingai, sako I. Degutienė

Atsisakydamas dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimuose dabartinis konservatorių lyderis Andrius Kubilius pasielgė išmintingai, sako partijos vicepirmininkė Irena Degutienė.

Politikė sakė, kad per prezidiumo posėdį paskelbtas sprendimas buvo visiems netikėtas.

„Ne tik man, bet ir visiems buvo pakankamai didelis netikėtumas, mūsų partijos pirmininkas, kuriuo buvo 12 metų, perskaitė kreipimąsi į partijos bičiulius, atsisakydamas dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose. Tai iš tiesų verčia mus visus gerai pamąstyti, tuo labiau, kad jis įvardino kaip savo galimą pasekėją Gabrielių Landsbergį“, – sakė I. Degutienė.

Pasak jos, užleisdamas pozicijas A.Kubilius pasielgė išmintingai, ypač po savivaldos rinkimų rezultatų, kuriuos ji apibūdino kaip „vidutiniškus“. „Partijai reikia susivienyti ir dirbti nesusiskaldžius, eiti į 2016 metų rinkimus pakelta galva, susitelkus, panaudojant ir patirtį, ir jaunatvišką energiją. Aš manau, jis (A.Kubilius) pasielgė išmintingai“, – sakė I. Degutienė.

Klausiama, kaip vertina savo galimybes partijos pirmininko rinkimuose, I. Degutienė sakė: „Dabar yra laiko pagalvoti, pamąstyti, ką toliau daryti“.