Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuva ragina ES pratęsti sankcijas Rusijai

Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Sąjunga turi nekeisti sankcijų Rusijai, nes tai vienintelis būdas išsaugoti spaudimą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Sąjunga turi nekeisti sankcijų Rusijai, nes tai vienintelis būdas išsaugoti spaudimą.

Prieš Bendrijos užsienio reikalų ministrų posėdį Lietuvos diplomatijos vadovas priminė, kad iš Ukrainos kasdien pranešama apie dešimtis susišaudymų ir sunku patvirtinti sunkiosios ginkluotės atitraukimą.

„Mums svarbu nusiųsti aiškią žinią, kad ES nėra bešališka, o suinteresuota, kad partneriai galėtų pasirinkti savo kelią. Kad šalis, vykdanti agresiją prieš kaimynes ir perbraižanti Europos žemėlapį, gerbtų tarptautinę teisę. Tai svarbu vien todėl, kad pareiškimai būtų pagrįsti konkrečiais veiksmais“, – sako L. Linkevičius.

Austrija pakartojo, kad sankcijos negali tapti bendrijos tikslu.

„Manau, sankcijos nėra tikslas savaime. Jos priklauso nuo padėties vietoje. Apie tai, žinoma, diskutuos valstybių ir vyriausybių vadovai – ar sankcijas pratęsti, ar ne. Manau, jos turi būti tvirtai susietos su Minsko susitarimo vykdymu ir padėties vietoje raida“, – sako Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastianas Kurzas.

Europos vadovų susitikimams vadovaujantis Donaldas Tuskas spaudai sakė, kad tikintys V. Putino gera valia arba naivūs, arba veidmainiai, ir jei Europa atšauktų sankcijas neįgyvendinus visų susitarimų, tai taptų lūžio tašku.

Baiminantis, kad šią savaitę Europos lyderiai nepasieks vienbalsiškumo dėl sankcijų pratęsimo, svarstoma galimybė tik priimti politinę deklaraciją, kad jos galios, kol bus įvykdyti Minsko susitarimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi