Lietuvoje

2015.03.16 13:05

Derybos po rinkimų: Klaipėdos liberalai į koaliciją kviečiasi Rusų aljansą

Laura Selėnienė, 15min.lt2015.03.16 13:05

Iš karto po savivaldos rinkimų Klaipėdos liberalai kibo ieškoti partnerių koalicijai. Mero postą išsaugojus Vytautui Grubliauskui, liberalų pajėgos savivaldybės taryboje išaugo iki 12 mandatų. Iki daugumos trūksta dar bent 4.

Iš karto po savivaldos rinkimų Klaipėdos liberalai kibo ieškoti partnerių koalicijai. Mero postą išsaugojus Vytautui Grubliauskui, liberalų pajėgos savivaldybės taryboje išaugo iki 12 mandatų. Iki daugumos trūksta dar bent 4.

Vienyti jėgas V. Grubliausko vadovaujami Klaipėdos liberalai pirmiausiai nusprendė su rusakalbių bendruomenei atstovaujančia politine jėga.

Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“, gavęs 4 mandatus Klaipėdos savivaldybės taryboje, prieš antrąjį rinkimų turą pareiškė remiantis V. Grubliauską. Tautinės mažumos paramą įvertinęs ir kovoje dėl Klaipėdos mero posto triumfavęs V. Grubliauskas kviečiasi aljansą ir į koaliciją.

„Būtų keista, jeigu penktadaliui Klaipėdos gyventojų atstovaujanti politinė jėga nebūtų koalicijoje. Taip jau istoriškai susiklostė, kad rusakalbiams atstovaujanti partija būna savivaldybės tarybos daugumoje“, – apie pozicijų dalybas taryboje pasakojo V. Grubliauskas.

Prie liberalų prisijungus aljanso atstovams, susidaro minimali Klaipėdos savivaldybės tarybos dauguma – 16 atstovų.

„Tai labai trapus skaičius, todėl, burdami komandą, juo neapsiribosime. Kas dar jungsis į koaliciją, šiandien anksti spręsti. Antradienį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcija Klaipėdoje planuoja pirmąjį susirinkimą. Tačiau ir po jo vargu ar paaiškės visa koalicijos sudėtis“, – tikino meras.

Aišku tik tiek, kad savivaldybės administracijos vadovo pareigas ir toliau eis liberalų atstovas. Dabar administracijai vadovauja liberalė Judita Simonavičiūtė.

Mero pavaduotojų pareigas eina taip pat liberalas Artūras Šulcas ir buvęs socialdemokratas, dabar visuomeniniam judėjimui „Klaipėda“ priklausantis Vytautas Čepas.

Kokių partijų atstovams bus patikėtos mero ir administracijos vadovo pavaduotojų pareigos, dar nežinia. Labiausiai kratomasi konservatorių, nors jiems rinkėjai taryboje patikėjo 4 mandatus.

Dar nesibaigus rinkimams, V. Grubliauskas pareiškė nesiruošiąs su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais dirbti koalicijoje. Darniam darbui esą kliudytų jo varžovės A. Bilotaitės mero rinkimuose pažerti priekaištai dėl netinkamo uostamiesčio valdymo ir asmeninių interesų.

Prielankumo meras nedemonstruoja ir šiemet rinkimuose debiutavusiam visuomeniniam komitetui „Puteikis plius“, kurio priešakyje Seimo nario Naglio Puteikio žmona Nina Puteikienė. Kartu su jos vadovaujamu komitetu opozicijoje gresia likti partijai „Tvarka ir teisingumas“, socialdemokratams, Lietuvos rusų sąjungos atstovui ir dar vienam visuomeniniam komitetui „Klaipėda“.

Besibaigiančioje kadencijoje liberalai yra koalicijoje su Rusų aljansu bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt