Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.16 11:36

Rytas po rinkimų: be tramvajaus ir Žaliojo tilto skulptūrų

Pasibaigus aršiai rinkimų kovai sostinėje, naujieji savivaldybės šeimininkai neslepia, kad laukia labai rimti iššūkiai ir permainos.

Pasibaigus aršiai rinkimų kovai sostinėje, naujieji savivaldybės šeimininkai neslepia, kad laukia labai rimti iššūkiai ir permainos.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio teigimu, rinkimų rezultatai ne tik džiugina, bet ir įpareigoja, mat devyniose savivaldybėse yra išrinkti merai – partijos nariai.

„Partija dirbs, kad būtų vykdomi programiniai pažadai. Ten, kur mūsų kandidatai į merus laimėjo rinkimus, gyvena apie milijoną gyventojų, tad šių rinkėjų tikrai nenuvilsime“, – sakė E. Masiulis ir pridūrė, kad liberalų sąjūdžio frakciją vietoje būsimųjų merų papildys Giedrius Gustainis ir Viktorija Čmilytė.

„Šie rinkimai parodė, kad liberalai stiprūs ne tik miestuose. Kaimiškose savivaldybėse Liberalų sąjūdis įgauna populiarumą“, – sakė E. Masiulis.

Rinkimus į Vilniaus mero postą laimėjęs Remigijus Šimašius dėkojo vilniečiams už palaikymą: „Vakar vaikštant mieste ne vienas vilnietis mojavo ranka ir sakė, kad ketina už mane balsuoti. Sėkmę galėjo lemti žmonių lūkesčių pasikeitimas. Žmonėms reikia, kad miestas būtų ne pagal merą, o pagal gyventojus. Naujas veikimo būdas padės įgyvendinti rinkimų pažadus – tokius, kaip darbo vietų kūrimas, darželių problemą, šildymo kainų klausimas“.

R. Šimašius pabrėžė, kad šiems darbams reiks laiko, o ir skylėtas savivaldybės biudžetas kelia nemenką galvos skausmą.

Išrinktas į Seimo narius Šarūnas Gustainis buvo lakoniškas. „Kol neišmoksiu kalbėti, kalbėsiu trumpai“, – juokavo šviežiai iškeptas Seimo narys ir pabrėžė, kad laukiančių darbų sąrašas jau sudėliotas, o pradžia veikiausiai būsianti miesto daugiabučių kiemų tvarkymo iniciatyva.

Apie tai, kokie planai puoselėjami būsimiems Seimo rinkimams, E. Masiulis sakė: „Rinkimams jau pradėjome ruoštis, daug kas priklausys nuo to, kaip seksis išrinktiems merams. Jaučiame liberalų idėjų palaikymą visoje Lietuvoje, bursime naujus žmones, tad yra visos prielaidos, kad partija butų aplink valdančiąją daugumą“.

R. Šimašius teigė, kad sostinės taryba bus baigta formuoti artimiausiu metu, kai tik baigsis derybos su koalicijos partneriais. Naujasis meras atsargiai komentavo situaciją, kas galėtų užimti savivaldybės administracijos vadovo postą, bet pabrėžė, kad su visomis partijomis sutarta, kad tai bus jokiai partijai nepriklausantis asmuo. R. Šimašius teigė, jog turi šiam postui kelis kandidatus.

Pasak R. Šimašiaus, Žaliojo tilto skulptūrų keliamas pavojus turi būti pašalintas, nes skulptūros gali griūti praeiviams ant galvų, tad skulptūros bus nukeltos ir į savo vietą negrįš. „Transporto problemų sprendimas bus kitas, tad į utopinius projektus nesinorėtų veltis“, – komentavo politikas ankstesnio mero užmojus Vilniuje vystyti tramvajaus projektą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi