Lietuvoje

2015.03.15 22:30

R. Valatka: jei Šiauliai rado tik šiuos du vyrus, Šiaulių politika – mirus

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.03.15 22:30

Jei Šiauliai į merus rado tik tokius kandidatus, Šiaulių politika – mirusi praeitame amžiuje, teigia politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka. „Iš tiesų partijos Šiauliuose priėjo liepto galą“, – sako R. Valatka.

Jei Šiauliai į merus rado tik tokius kandidatus, Šiaulių politika – mirusi praeitame amžiuje, teigia politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka. „Iš tiesų partijos Šiauliuose priėjo liepto galą“, – sako R. Valatka.

Pirmajame ture Šiauliuose daugiausiai balsų gavo Visuomeninio rinkimų komiteto „Artūro Visocko nepartinis sąrašas“ atstovas A. Visockas, gavęs 17,15 proc. balsų, o jo varžovas – Visuomeninio rinkimų komiteto „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“ atstovas Valerijus Simulik – sulaukė 15,89 proc. rinkėjų balsų.

Šiaulių miesto meru sekmadienį išrinktas A. Visockas, kuris varžovą V. Simuliką įveikė didele persvara – surinko beveik dvigubai daugiau balsų.

Suskaičiavus balsus 28 apylinkėse iš 34, už A.Viscoką balsavo 67,71 proc. rinkėjų, už V.Simuliką – 32,20 procento.

„Man teko matyti debatus, kuriuose dalyvavo kandidatai. Tai buvo humoro pro ašaras laida. Jei Šiauliai rado tik šiuos du vyrus, tai Šiaulių politika yra mirusi praeitame amžiuje, nes vienas šnekėjo visiškus niekus, o kitas stengėsi jį pralenkti niekų šnekėjimo srityje“, – kritikos kandidatams negailėjo politikos apžvalgininkas R. Valatka.

Jo nuomone, Šiauliuose partijos priėjo liepto galą.

Be to, anot R. Valatkos, šie tiesioginiai merų rinkimai parodė, kad partijoms reikia ne vieno pirmininko ir penkių pavaduotojų, bet 60 žmonių, kurie „galėtų suregzti bent sakinį“.

„Tikiuosi, kad Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks varžybos ne tarp dviejų kandidatų, bet 5-6, kuriuos iškels nacionalinės partijos, ir kurios dabar ieškos tinkamų žmonių. Iki šiol buvo taip, kad jei gabus žmogus atsirado partijoje, jį reikia nustumti, nes jis gali pretenduoti į kokį nors valdžios postą“,  – specialioje LRT televizijos laidoje kalbėjo R. Valatka.

Politikos apžvalgininko manymu, po šių rinkimų partijų gyvenimas turėtų tapti įdomesnis, o per kitus tiesioginius merų rinkimus bus balsuojama ne tik dėl pasitikėjimo, bet ir kompentencijos valdyti miestą. 

Ar A. Zuokui bus įmanoma sugrįžti?

Anot R. Valatkos, šiuose rinkimuose esą balsuojama ne už tą, kuris geriau dirbs, tvarkys kelius ir socialinius reikalus: „Iš esmės čia yra klausimas, kuo galima pasitikėti. Jei galima, tai mes pasitikėsime tuo jaunu vyru, kuris nieko blogo dar nėra padaręs. A. Zuokas savo resursą yra išnaudojęs. Tai iš tiesų buvo vienas gabiausių Lietuvos jaunosios kartos politikų. Deja, jis savo gabumus panaudojo ne politikai, o kitiems dalykams, ir dabar, matyt, stebime A. Zuoko pabaigą. Sugrįžti jau, ko gero, bus neįmanoma.“

Tuo metu Kaunas, pasak politikos apžvalgininko, siekia rasti savo tapatybę ir žmogų, kuris sustabdytų miesto tuštėjimą, virtimą visiškai antru miestu, be jokių aliuzijų, kad tai buvo sostinė.

„Iš tiesų Kaunui yra labai skausmingos tapatybės paieškos, kas jis yra nepriklausomoje Lietuvoje, kokią vietą šis miestas dabar turi užimti. Buvosios pramonės, kokia buvo, nebėra; tos aukštosios mokyklos, kurios buvo skirtos pramonei, taip pat nebevaidina tokio vaidmens. O kokį vaidmenį šitas miestas turi vaidinti? Jis turi vaidinti didelį vaidmenį. Tai turi būti ne tik miestas, kur yra „Žalgiris“, bet ir šis tas daugiau“, – LRT televizijos laidoje kalbėjo R. Valatka. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt