Lietuvoje

2015.03.15 13:45

Ir R. Šimašius, ir A. Zuokas tikisi pergalės

Perrinkimo siekiantis Vilniaus meras Artūras Zuokas sekmadienį atidavė savo balsą antrajame rinkimų ture. Tiesa, kone kiekvienuose rinkimuose kartu su vyru balsuojanti Agnė Zuokienė šįsyk viešumoje nepasirodė.

Perrinkimo siekiantis Vilniaus meras Artūras Zuokas sekmadienį atidavė savo balsą antrajame rinkimų ture. Tiesa, kone kiekvienuose rinkimuose kartu su vyru balsuojanti Agnė Zuokienė šįsyk viešumoje nepasirodė.

Užupyje balsavęs politikas žurnalistams teigė neprarandantis optimizmo, nepaisant gana didelio atotrūkio, kurį po pirmojo turo susikrovė jo oponentas Remigijus Šimašius.

„Tikiu Vilniaus pergale. Ir tikiu, kad tos pergalės dalimi būsiu ir aš“, – kalbėjo A. Zuokas.

Paklaustas, kodėl atėjo be sutuoktinės, meras teigė, esą ji šiuo metu ilsisi ir savo balsą jau yra atidavusi.

„Žmona išvykusi paatostogauti, pailsėti. Balsavo ketvirtadienį – kartu su prezidente“, – sakė A. Zuokas.

Paklaustas, ko pasimokė iš šių rinkimų, politikas pripažino daręs klaidų – bent jau vieną. „Jie (rinkimai – DELFI) buvo įdomūs ir pamokantys. Bent jau man – pamokantys. Daugiau girdėti reikia“, – teigė A. Zuokas.

Paklaustas, ką reikia „daugiau girdėti“, politikas atsakė vienu žodžiu: „Vilniečius“.

R. Šimašius sekmadienį nebalsuoja – Liberalų sąjūdžio kandidatas savo balsą atidavė išankstiniame balsavime. Vis dėlto liberalas sekmadienį į rinkimų apylinkę atlydėjo savo žmoną Agnę Matulaitę. Jis, kaip ir A. Zuokas, žurnalistams teigė nesvarstantis „varianto B“ ir galvojantis tik apie pergalę.

„Variantas B nėra svarstomas šiandien. (…) Ir su galimais koalicijos partneriais šnekamės, ir visi kiti dalykai – tikrai ruošiuosi variantui A“, – sakė R. Šimašius.

„Miegojau ramiai“, – pridūrė politikas.

Pasak jo, dėl valdančiosios koalicijos Vilniuje deramasi su visais, išskyrus A. Zuoko partiją ir Lenkų rinkimų akciją. Koalicijos „ašimi“ esą bus liberalai ir konservatoriai, o taip pat deramasi su mažiau vietų taryboje iškovojusiais socdemais, partija „Lietuvos sąrašas“ bei „tvarkiečiais“.

DELFI primena, jog pirmajame rinkimų ture intriga tvyrojo iki paryčių. Tik balsų skaičiavimui einant į pabaigą išaiškėjo, kad A. Zuokas, o ne Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis su R. Šimašiumi susigrums antrajame ture. Perrinkimo siekiantis meras LLRA pirmininką aplenkė kiek daugiau nei 2,4 tūkst. balsų.