Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Rinkimai baigėsi, antrajame ture rinkėjai buvo mažiau aktyvūs

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Rinkėjai antrajame merų rinkimų turą balsavo vangiau nei pirmajame, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, paskelbti užsidarius rinkimų apylinkėms.

Rinkėjai antrajame merų rinkimų turą balsavo vangiau nei pirmajame, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, paskelbti užsidarius rinkimų apylinkėms.

Iki 19 valandos, kai dar buvo likusi valanda iki balsavimo pabaigos, savo valią pareiškė 32,2 proc. rinkėjų. Dar 5,13 proc. rinkėjų dalyvavo išankstiniame balsavime. Prieš dvi savaites bendras aktyvumas pirmajame ture siekė 47,17 procento.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas prognozuoja, kad bendras rinkimų aktyvumas sieks 38–39 procentų.

„Rinkėjų aktyvumas buvo pakankamai aukštas, iš viso, 19 val. 30 min. duomenimis, buvo 33 proc. rinkėjų, įskaitant, kad dar per 5 proc. yra balsavę iš anksto, bendras aktyvumas, mes tikimės, bus 38–39 procentai“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė Z. Vaigauskas.

Aktyviausiai iki 19 val. rinkėjai balsavo Varėnos rajone (41,46 proc.), Širvintų rajone (41,21 proc.), Tauragės rajone (40,43 proc.), o mažiausiai aktyvūs buvo Klaipėdos rajone (20,48 proc.) ir Šiaulių rajone (22,19 proc.).

Vilniaus rinkėjai per antrąjį turą balsavo pasyviau nei prieš dvi savaites. Iki 19 val. sekmadienį čia balsavo 37,54 proc. rinkėjų, prieš dvi savaites tokiu pačiu metu savo valią buvo pareiškę 45,11 proc. rinkėjų.

Kauno miesto gyventojai sekmadienį truputį aktyviau ėjo balsuoti nei vilniečiai. Iki 19 val. sekmadienį čia balsavo 39,58 proc. rinkėjų, prieš dvi savaites tokiu metu buvo 41,54 proc. balsavusiųjų.

Klaipėdoje sekmadienį iki 19 val. savo valią pareiškė 23,13 proc. rinkėjų, per pirmąjį turą tokiu metu savo valią buvo pareiškę 33,34 proc. uostamiesčio gyventojų.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas pabrėžė, kad rinkimų dieną nepradėta nei vieno ikiteisminio tyrimo.

„Policija per šią dieną ikiteisminių tyrimų nepradėjo, antro turo metu buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. Rinkimų dieną policiją iš viso pasiekė 52 pranešimai, antrojo rinkimų turo metu policija gavo 106 pranešimus. Daugiausiai pranešimų šiandien buvo gauta Širvintų rajone – 15, Švenčionių rajone – šešis“, – kalbėjo S. Gagas.

Rinkimus stebėjusių visuomenininkų „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas sakė, kad antrajame ture pranešimų apie galimus pranešimus gauta gerokai mažiau.

„Pranešimų dėl pažeidimų gavome nemažai, nors lyginant abu turus, reikia pripažinti, kad per pirmąjį turą gavome 479 pranešimus, per antrąjį – tik 56. Skirtumas yra didžiulis (...). Iš jų nemažai buvo fiksuota Širvintų rajone, kur kandidatė į merus labai aktyviai važinėjo po visą rajoną, yra žmonių, galinčių liudyti, kad buvo apsilankyta jų namuose būtent rinkimų dieną“, – per spaudos konferenciją sakė S. Simanauskas.

Antrasis merų rinkimų turas, kuriame varžėsi prieš dvi savaites daugiausiai balsų surinkę kandidatai, sekmadienį vyko keturiasdešimtyje savivaldybių.

Merai pirmajame ture buvo išrinkti devyniolikoje savivaldybių, o Trakų rajone rezultatai panaikinti dėl šiurkščių pažeidimų. Čia nauji rinkimai vyks birželio 7 dieną.

Vilniuje dėl mero posto rungiasi liberalas Remigijus Šimašius ir perrinkimo siekiantis Artūras Zuokas. Į Kauno merus pretenduoja visuomeninį komitetą subūręs verslininkas Visvaldas Matijošaitis bei dabartinis miesto vadovas konservatorius Andrius Kupčinskas. Klaipėdiečiai antrajame ture renkasi tarp dabartinio mero liberalo Vytauto Grubliausko ir Seimo narės konservatorės Agnės Bilotaitės.

Balsavimas vyko nuo 7 iki 20 valandos, rinkėjų sąrašuose – beveik du milijonai piliečių.

Sekmadienį taip pat buvo renkamas Seimo narys Vilniaus Žirmūnų apygardoje. Čia antrajame ture dalyvavo konservatorė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė ir liberalas Šarūnas Gustainis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi