Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.14 16:09

Tirpstantis sniegas atidengė per žiemą į miškus suvežtas šiukšles

Nutirpus sniegui priemiesčio miškuose ir pakelėse vėl sušmėžavo krūvos šiukšlių, kurias per žiemą suvežė miestiečiai. Aplinkosaugininkai įspėja, kad už teršiamą gamtą numatytos nemenkos baudos.

Nutirpus sniegui priemiesčio miškuose ir pakelėse vėl sušmėžavo krūvos šiukšlių, kurias per žiemą suvežė miestiečiai. Aplinkosaugininkai įspėja, kad už teršiamą gamtą numatytos nemenkos baudos.

Pasak miškininkų, bloga tradicija tampa buitines atliekas, senus baldus, langų rėmus, nudėvėtus drabužius gabenti į mišką. Kas pavasarį tokių šiukšlių priemiesčio miškuose, pakelėse vis daugiau.

„Randame pakavimo atliekas įvairiausias, automobilių ardymo detales, nugaišusių gyvūnų liekanas, statybinio laužo. Nebetinkamų naudoti padangų komplektus irgi randame“, – vardija Šiaulių miškų urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Juozas Daunys.

Atliekų tvarkytojai primena miestiečiams, kad važiuoti toli prisikrovus automobilį atliekų ir teršti gamtą nereikėtų, nes mieste yra dvi stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės. Šiaulių regione, finansuojant Europos Sąjungos fondams, įrengtos devynios tokios aikštelės. Jose nereikalingi daiktai priimami nemokamai.

„Padangos, baldai, dviračiai, kompiuteriai – visa tai keliauja į didelių gabaritų aikšteles. Į tas pačias aikšteles galima vežti ir antrines žaliavas – medieną, metalo atliekas“, – nurodo Šiaulių regiono atliekų surinkimo centro specialistė Karolina Kiesienė.

Miškininkai sako, kad gamtos teršėjus kartais suseka, stebėdami miškus moderniomis kameromis, įrengtomis, siekiant apsaugoti žaliuosius plotus nuo gaisrų. Aplinkosaugininkai teigia dažnai rengiantys reidus ir skiriantys gamtos teršėjams baudas.  

„Baudos priklauso nuo to, kokiomis atliekomis – pavojingomis ar ne – užteršta aplinka. Bauda gali svyruoti nuo 28 eurų iki 8688 eurų. Tai priklauso nuo to, kokios atliekos ir kokia teritorija užteršta“, – teigia Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas Artūras Konderauskas.

Aplinkosaugininkai ir miškininkai ragina, per pavasario talkas sušluotų šiukšlių, pernykščių lapų, nugenėtų medžių šakų ir kitokių atliekų nepalikti daugiabučių teritorijose, o išvežti į žaliųjų atliekų aikšteles, kur jos priimamos nemokamai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi