Lietuvoje

2015.03.14 16:26

Svarstoma drausti rūkyti Kuršių nerijoje

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.03.14 16:26

Klaipėdos ir Neringos vadovai žada svarstyti aplinkos ministro pasiūlymą uždrausti rūkyti Kuršių nerijos miškuose. Tačiau baiminamasi, kad draudimas neduos laukiamo rezultato, o sukels priešingą efektą.

Klaipėdos ir Neringos vadovai žada svarstyti aplinkos ministro pasiūlymą uždrausti rūkyti Kuršių nerijos miškuose. Tačiau baiminamasi, kad draudimas neduos laukiamo rezultato, o sukels priešingą efektą.

Pernai pavasarį Kuršių nerijoje kilęs gaisras sunaikino daugiau kaip 100 ha medynų. Tokie pavojai Nerijoje tyko kiekvieną vasarą, ypač, kai miškų gaisringumas būna trečio laipsnio. Neatsargiai numesta nuorūka ar degtukas gali pridaryti didelės žalos. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas kreipėsi į Neringos ir Klaipėdos merus, siūlydamas, kad savivaldybių tarybos uždraustų rūkyti Kuršių nerijos miškuose.

„Jeigu tai bus mūsų kompetencija, svarstysime įvairius galimus variantus, tačiau jau dabar tarp tarybos narių kyla daug diskusijų, jog ne pats rūkymo faktas sukelia grėsmę miško gaisrui. Ko gero apie tai diskutuojama labiausiai – nuorūkos numetimo miške faktas. Jeigu kalbame ne apie rūkymo, o numetimo grėsmę, tai – šiukšlinimo reikalas, o ne rūkymo draudimo“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak mero, už šiukšlinimą Kuršių nerijos miškuose jau seniai numatytos baudos. Meras prisipažino, kad dar negirdėjo, jog ji kam nors būtų skirta. Jo teigimu, draudimas rūkyti gali duoti priešingą rezultatą. Esą baimindamiesi baudų, rūkaliai gali lįsti giliau į mišką. Netikėtai užklupti, kad ir poilsiautojų, spruks numetę neužgesintas nuorūkas ir taip sukels gaisrą.

Komisija, tyrusi pernai kilusio gaisro priežastis, uždrausti rūkyti siūlo nuo kovo iki lapkričio pirmosios. Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė sako, kad turėtų būti įrengtos specialios rūkymo vietos prie poilsiaviečių ar dviračių takų.

„Svarbiausia – žinia, kuri bus paskleista. Taip, miško pareigūnai, Kretingos urėdijos miškininkai tikrai turės darbo, bet vis tiek einame į teritoriją, važinėjam, žiūrime, būname. Kaip viską kontroliuojame, taip žiūrėsime ir tai, bet labiausiai kontroliuos žmonės vieni kitus. Visuose takuose – ir dviračių ir pėsčiųjų – yra daug žmonių“, – teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Pasak parko direktorės, panašiai atsitiko ir uždraudus rūkyti paplūdimiuose – poilsiautojai įspėja vieni kitus nerūkyti draudžiamose vietose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.