Lietuvoje

2012.12.28 19:18

A. Butkevičius: iki šiol kiekviena ministerija dirbo kaip atskira tėvonija

ELTA2012.12.28 19:18

Naujoji Vyriausybė atkūrė kanceliariją ir tokiu būdu didesnį dėmesį skiria centralizuotam valdymo modeliui, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Naujoji Vyriausybė atkūrė kanceliariją ir tokiu būdu didesnį dėmesį skiria centralizuotam valdymo modeliui, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Penktadienį ministrų kabinetas pritarė jo teiktam Vyriausybės nutarimui dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo pakeitimo. Šiuo nutarimu siūloma Ministro Pirmininko tarnybą pervadinti Vyriausybės kanceliarija ir tokiu būdu optimizuoti jos funkcijas bei veiklą. Tiesa, jam būtinas Seimo pritarimas.

„Mes didžiausią dėmesį skiriame kompetencijai. Keičiasi šiek tiek šios Vyriausybės valdymo modelis ir požiūris, kalbant apie didesnį valdymo centralizavimą (...) Buvo decentralizuotas valdymas, kai kiekviena ministerija dirbo kaip atskira tėvonija, o dabar bus piramidinis valdymas – bus aiškiai matoma, kaip sekasi ministerijoms įgyvendinti Vyriausybės programą“, – penktadienį po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo jis.

Premjero teigimu, kiekviena ministerija Strateginio planavimo departamentui turės pristatyti svarbiausius veiklos prioritetus, o Ministro Pirmininko patarėjai koordinuos, kaip joms sekasi juos įgyvendinti. Kaip vieną svarbiausių pokyčių priėmus šį įstatymą A. Butkevičius įvardija nuostatą, kuria Vyriausybės kanceliarijai bus sugrąžintas Vyriausybei pateiktų teisės aktų projektų vertinimas.

„Mes norime atkurti Teisės departamentą, taip pat išplėsti Strateginio planavimo departamento funkcijas. Teisės departamentas reikalingas dėl to, kad į Seimą nukeliaudavo labai daug nekompetentingai paruoštų įstatymų projektų“, – teigė A. Butkevičius.

Seimui pritarus Vyriausybės nutarimui įsigaliotų ir nauja tvarka, pagal kurią Vyriausybės kanceliarijos departamentų direktoriai būtų ne politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, bet karjeros valstybės tarnautojai. Pasak Ministro Pirmininko, tokia nuostata motyvuotų darbuotojus siekti karjeros valstybės tarnyboje.

A. Butkevičius taip pat patvirtino, jog ši reforma papildomų valstybės biudžeto lėšų nepareikalaus, nes, jį tvirtinant, buvo sumažinti Teisingumo ministerijai skirti asignavimai dėl Teisės departamento sukūrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.