Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.14 13:12

Ministras: religinės bendruomenės ir sektos Lietuvoje pavojaus nekelia

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, kad Lietuvoje veikiančios religinės bendruomenės ir sektos nėra pavojingos.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, kad Lietuvoje veikiančios religinės bendruomenės ir sektos nėra pavojingos.

Taip jis komentavo komisijos dėl religinių, ezoterinių ir dvasinių grupių veiklos darbą. Informacija apie šios komisijos darbą 2014 metais šią savaitę pristatyta Vyriausybės pasitarime.

„Mes daugiau užsiimame stebėsena pas mus Lietuvoje ir kažkokių ryškių neigiamų pasireiškimų nebuvo pastebėta“, – paklaustas, ar keičiasi komisijos funkcijos reaguojant, pavyzdžiui, į islamo ekstremistų veiklą Europoje, BNS sakė ministras.

Kartu jis teigė, jog nors Lietuvoje „per pastaruosius dvejus metus kažkokių pavojingų situacijų nebuvo nustatyta“, reikia būti pasirengus reaguoti, jei jos kiltų.

„Ta sistema turi egzistuoti, kad laiku numatytume, laiku diagnozuotume situaciją ir numatytume priemones, jeigu kažkas atsitiktų“, – teigė ministras.

Anot jo, radikalios religinės bendruomenės ar sektos greičiausiai įtaką galėtų padaryti vaikams ir jaunimui.

„Be abejo, vaikai, jaunimas yra labiausiai pažeidžiami dėl savo psichologinių savybių, smalsumo, savo kelio ieškojimo“, – aiškino J. Bernatonis.

Komisiją valstybės institucijų, pagal savo kompetenciją sprendžiančių su religinių, ezoterinių ir dvasinių grupių veikla susijusius klausimus, veiklai koordinuoti sudaro Teisingumo, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai, taip pat Generalinės prokuratūros, Seimo Žmogaus teisių komiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai. Jai vadovauja teisingumo viceministras Julius Pagojus. Pernai ši komisija posėdžiavo tris kartus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi