Lietuvoje

2015.03.14 07:27

Įsigaliojo draudimas agituoti merų rinkimuose

BNS, Edmundas Jakilaitis2015.03.14 07:27

Šeštadienio naktį įsigaliojo draudimas agituoti tiesioginiuose merų rinkimuose.

Šeštadienio naktį įsigaliojo draudimas agituoti tiesioginiuose merų rinkimuose.

Įstatymas numato, kad rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama  likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, iškabintą iki prasidedant draudimui. Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus išleistas Vyriausiosios rinkimų komisijos, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame vyksta balsavimas.

Informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą, rinkimų agitacija nelaikoma.

Už agitacijos draudimo pažeidimą taikoma administracinė atsakomybė – bauda nuo 144 iki 289 eurų, o rinkimų komisijų nariams, pareigūnams, stebėtojams – nuo 289 iki 1 tūkst. 158 eurų. Tokia pat veika, padaryta visuomenės informavimo priemonėse, užtraukia baudą viešosios informacijos rengėjo ar platintojo vadovui arba kitam už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonės turinį atsakingam asmeniui nuo 2896 iki 14 tūkst. 481 euro.

Merų rinkimų antrasis turas sekmadienį vyks 40-yje savivaldybių. 19-koje merai buvo išrinkti jau pirmajame ture, o Trakuose rezultatai panaikinti dėl šiurkščių pažeidimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI