Lietuvoje

2012.12.28 15:27

Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę

ELTA2012.12.28 15:27

Penktadienį generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narę Neringą Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.  

Penktadienį generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narę Neringą Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai L. Stankūnaitei; 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą; piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką; panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.

Pagal Konstituciją ir Seimo statutą Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

N. Venckienė: tikiuosi, kad pats D. Valys bus teisiamas

Pati N. Venckienė DELFI teigė, esą generalinis prokuroras sąmoningai delsė kreiptis į Seimą dėl jos neliečiamybės. Esą buvo laukiama Seimo sprendimo dėl Darbo partijos bylos kaltinamųjų – Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės – imuniteto atėmimo, kurio N. Venckienė nepalaikė.

„Manau, D. Valys laukė V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės neliečiamybės klausimo. Ir sulaukęs kreipėsi dėl manęs. Aš manau, kad pats D. Valys yra tiktai tampomas virvutėmis. Manau, kad tai nėra jo savarankiškas sprendimas. (...) Galbūt kada nors tas pats D. Valys bus teisiamas už tai, ką jis šiuo metu daro, piktnaudžiaudamas savo tarnyba“, – kalbėjo N. Venckienė.

Pašnekovė teigė, kad tai ne ji, o pareigūnai nusižengė įstatymams vadinamojo Garliavos šturmo metu, kuomet Drąsiaus Kedžio dukra perduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei. Politikė teigė sieksianti, kad Seime būtų paviešinti šios operacijos vaizdo įrašai.

„Manau, D. Valys pats žino, kaip įvykdytas tas teismo sprendimas. Ir D. Valys tą gegužės 17 d. vaizdo įrašą yra pats matęs. Manau, kad buvo padaryta nusikalstama veika prieš vaiką ir prieš mane, jos globėją. Ir prieš taikius žmones, buvusius mūsų kieme. (...) Tai vienas iš pačių baisiausių nusikaltimų, padarytų prieš mažą vaiką. (...) Ko išreikalausiu – tai būtinai pateikti tą vaizdo įrašą gegužės 17 d., kad visa Lietuva ir Seimas pamatytų“, – sakė N. Venckienė.

Ar tikisi sulaukti palaikymo iš Darbo partijos ar kitų parlamentinių jėgų, N. Venckienė neatskleidė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.