Lietuvoje

2019.04.04 22:31

Savivaldybės įmonės akibrokštas: už alytiškių pinigus įsigijo pirtį

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba2019.04.04 22:31

Alytaus savivaldybės įmonėje „Dzūkijos vandenys“ direktoriaus nurodymu poilsio zonoje įrengta pirtis. Miesto taryba, paaiškėjus šiam faktui, nesvarstė įmonės praėjusių metų veiklos ataskaitos. Naujai išrinktas miesto meras žada išsiaiškinti kam įmonei reikalinga pirtis ir ar efektyviai naudojamos lėšos surinktos iš vandens vartotojų.

Į bendrovės Dzūkijos vandenys poilsio zoną administracinio pastato rūsyje – atskiras įėjimas. Čia prieš ketverius metus įrengti dušai, sumontuota virtuvė, nupirkta mediena pirčiai. Visa tai atsėjo apie 5 tūkstančius eurų. Tada dabartinis direktorius Jurijus Červiakovskis savivaldybės įmonėje dar nedirbo.

Pasak vadovo, pabaigti įrengti pirtį nurodė jis – kad darbuotojai po darbų lauke turėtų kur sušilti.

„Jeigu taip galvoja kaip sovietiškai pasižiūrėti ir padaryti ten vadovų lėbavimų pobūvių vietą,tai tikrai ne,tas sovietinis išgyvendintas, jo čia nėra tikrai skirta ne tam“, – LRT televizijai sakė „Dzūkijos vandenų“ direktorius Jurijus Červiakovskis.

Direktorius sako, kad su įmonės valdyba pirtelės įrengimo nederinęs. Į ją investuota tik 400 eurų medžiagoms pirkti, mediena buvo įsigyta anksčiau, o pirtį įrengė bendrovės stalius. Tiesa, apie pirtelę sako nieko nežinoję ir Alytaus savivaldybės vadovai.

„Komunalines paslaugas teikiančios įmonės, kaip ir savivaldybininkai yra po padidinamuoju stiklu, ir bet koks veiksmas kuris gali būti emociškai priimtas prieštaringai, jis negali būti daromas“, – sakė Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

Paklaustas, ar už alytiškių pinigus buvo pirkta pirtelė, vyras pripažino, kad taip.

Būtent žinia apie pirtį Dzūkijos vandenų direktoriui ketvirtadienį sutrukdė pristatyti praėjusių metų veiklos ataskaitą. Nuspręsta jos nesvarstyti.
Kam savivaldybės įmonei reikalinga pirtis žada aiškintis naujieji miesto vadovai.

„Išnagrinėti kaip buvo, kokia situacija buvo, kiek lėšų įdėjome ir kiek nuo to pasikeitė vandens kaina miesto gyventojams. Aš manau, kad nereikėtų perteklinių dalykų įmonėse, kurios tiekia paslaugas ir dėl to aukštinamos kainos per pirtis, per kitus objektus. Visos sąnaudos, kurios yra įmonėje daro įtaką galutinei kainai“, – teigė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Vandens tiekimo įmonės vadovas patvirtino – artimiausiu metu šalto vandens kaina Alytuje turėtų kilti.

Panorama

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.