Lietuvoje

2015.03.13 11:50

Išplatintas netikėtas A. Zuoko laiškas „tėveliams“

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2015.03.13 11:50

Daugybė vilniečių penktadienį į savo elektroninio pašto dėžutes gavo laišką. Siuntėjas – ne bet kas, o perrinkimo siekiantis meras Artūras Zuokas.

Daugybė vilniečių penktadienį į savo elektroninio pašto dėžutes gavo laišką. Siuntėjas – ne bet kas, o perrinkimo siekiantis meras Artūras Zuokas.

Laiško tema – priėmimas į vaikų darželius. Vilniaus savivaldybė žadėjo mažųjų vilniečių tėvus iš anksto informuoti, kada bus vėl paleista „užlūžusi“ registracija į vaikų darželius. Ir žodis ištesėtas. Tiesa, įdomiomis aplinkybėmis – paskutinę legalios rinkiminės agitacijos dieną apie priėmimo atnaujinimą pranešė pats perrinkimo siekiantis meras.

„Mieli tėveliai, pagaliau nepriklausomos kompanijos IBM, UAB „DPA“ ir UAB „BAIP“ atliko priėmimo į darželius sistemos konfigūracijos pakeitimus saugumui užtikrinti, papildomus sistemos apkrovos ir saugumo testus, bei pranešė, kad sistema saugi. Kovo 25 d., trečiadienį, 8 val. ryto internetu ir savivaldybėje prasidės registracija į sostinės darželius“, – rašoma A. Zuoko laiške, siųstame iš elektroninio pašto meras@vilnius.lt.

Laiške meras vardija atnaujintos sistemos privalumus ir nepraleidžia progos priminti dar vieno pažado – atleisti dalies mažųjų tėvus nuo ugdymo mokesčio.

„Šiemet pirmenybė teikiama tiems mažiesiems vilniečiams, kuriems pernai nebuvo skirta vieta darželyje. Prašymai, kurie buvo registruoti pernai, galioja ir iš naujo registruotis nereikia. Be to, kai tik pasibaigs vaikų priėmimas į darželius šiems metams, nuo rudens į darželius bus galima registruoti nuolat, nelaukiant konkrečios datos.

Atsiprašau už nepatogumus dėl sustabdytos registracijos. Deja, buvo ir savivaldybės darbuotojų klaidų, už kurias jie griežtai įvertinti. Tėveliai, kurių vaikai pradės lankyti darželius ir lopšelius nuo šio rugsėjo, savivaldybės iniciatyva bus mėnesį atleisti nuo vaiko ugdymui skirto mokesčio (14,48 eurų)“, – rašo A. Zuokas.

Laišką politikas baigia žodžiais „jūsų meras“.

Beje, ketvirtadienį, dalyvaudamas tiesioginiuose DELFI debatuose su savo oponentu Remigijumi Šimašiumi, A. Zuokas neatsakė į klausimą, kada bus atnaujinta registracija į darželius. Tiesa, jis užsiminė, kad žinia vilniečius gali pasiekti „gal net ir šią savaitę“. Kaip tarė – taip padarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt