Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Komisija dėl R. A. Ručio imuniteto panaikinimo išklausys parlamentarą ir prokurorą

BNS2015.09.08 13:45

Penktadienį dirbti pradės laikinoji parlamento komisija, turinti išnagrinėti prokuroro prašymą panaikinti „tvarkiečio“ Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę.

Penktadienį dirbti pradės laikinoji parlamento komisija, turinti išnagrinėti prokuroro prašymą panaikinti „tvarkiečio“ Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę.

„Ateina prokuroras, ateina R. A. Ručys ir papasakos visas aplinkybes. Komisija pradės darbą. Išklausysime, užduosime klausimus ir priimsime sprendimą, jeigu bus viskas aišku. Jeigu ne, dar vieną posėdį esame numatę trečiadienį“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė laikinosios komisijos pirmininkas „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Seimas yra nutarimu įpareigojęs komisiją darbą baigti iki kovo 18 dienos. Opozicija ragino komisiją darbą pradėti anksčiau, dar neprasidėjus Seimo pavasario sesijai, tačiau K. Daukšys tvirtino nematantis prasmės skubinti komisijos darbą, nes galutinį sprendimą dėl Seimo nario imuniteto turi priimti parlamentas. O jis į pavasario sesiją susirinko tik kovo 10 dieną.

„Pasistengsime laikytis grafiko“, – BNS sakė K. Daukšys, paklaustas, ar realu, kad komisija iki kito trečiadienio baigs darbą.

Seimo komisija turi pateikti parlamentui siūlymą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą naikinti R. A. Ručio teisinę neliečiamybę dėl įtarimų prekyba poveikiu ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Generalinis prokuroras į Seimą su tokiu prašymu kreipėsi paskutinę rudens sesijos dieną praėjusių metų gruodžio pabaigoje. Prokurorai įtaria, kad Seimo narys „tvarkietis“ R. A. Ručys veikė organizuotoje grupėje su kitais partijos kolegomis Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu, tuo metu dirbusiais Vidaus reikalų ministerijoje, ir 2013 metų spalį iš prodiuserio Rolando Skaisgirio priėmė kyšį. Pats R. A. Ručys tvirtina kyšio neėmęs.

Anot pareigūnų, surinkti duomenys leidžia manyti, kad R. A. Ručys iš prodiuserio R. Skaisgirio priėmė didesnės nei 250 MGL (9,5 tūkst. eurų) vertės kyšį pažadėjęs paveikti valstybės instituciją ir jos valstybės tarnautojus, taip pat, veikdamas bendrininkų grupėje, sukurstė ir organizavo apgaulingą įmonių buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Pernai spalio 21 dieną Generalinė prokuratūra pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.