Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.13 07:50

Pratybose „Aršus vilkas II“ kariai treniruojasi reaguoti į hibridinio karo grėsmes

ELTA 2015.03.13 07:50

Kovo 12–20 dienomis Gaižiūnų poligone ir Ruklos miestelyje vyksta Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų I Bataliono kovinės grupės pratybos „Aršus vilkas II“.

Kovo 12–20 dienomis Gaižiūnų poligone ir Ruklos miestelyje vyksta Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų I Bataliono kovinės grupės pratybos „Aršus vilkas II“.

Karines operacijas vykdo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu sudaryta kovinė grupė kartu su ją remiančių Lietuvos kariuomenės padalinių kariais iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Oro gynybos batalionų – iš viso apie 800 karių.

Kovo 14–16 dienomis kariai Gaižiūnų poligone treniruosis vykdyti puolimo ir saugumo operacijas pagal iš anksto parengtus planus. Situacijų imitavimui padalinius rems priešiškų veiksmų imitavimo grupė.

Kovo 17–19 dienomis I Bataliono kovinė grupė vykdys pasiruošimą puolimo operacijai: nustatytu laiku atliks žygį ir puolimo operaciją. Vėliau kovinės grupės kariai reorganizuosis ir užims gynybines pozicijas saugumo operacijų vykdymui.

Tuo pačiu metu pratybose dalyvaujančių padalinių kariai tobulins vadovavimo ir kontrolės procedūras, atliks tarpusavio veiksmų koordinavimą, treniruosis užtikrinti vadaviečių funkcionalumą, vykdys operacijų planavimus, priiminės taktinius sprendimus.

Pratybų organizatoriai atkreipia gyventojų dėmesį, kad kovo 14–19 dienomis Ruklos miestelyje ir jo prieigose vykdyti taktinius veiksmus treniruosis ginkluoti kariai. Gatvėmis važinės šarvuočiai, kurių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai, mieste taip pat patruliuos pėstininkai.

Po pratybų padalinių kariai su technika grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

Nuo 2014 metų lapkričio 1 d. budinčias Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi bataliono kovinės grupės, Karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų ir logistinės paramos elementai. Pirmoji grupė sudaryta Algirdo bataliono pagrindu, antroji – Birutės ulonų bataliono pagrindu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi