Lietuvoje

2015.03.12 19:43

J. Kerry įteikti Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliai

BNS2015.03.12 19:43

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kovo 9 d. susitikęs su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry`iu, ne tik aptarė šalių strateginę partnerystę, bet ir įteikė originalius Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kovo 9 d. susitikęs su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry'iu, ne tik aptarė šalių strateginę partnerystę, bet ir įteikė originalius Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius.

Marškinėliai papuošti užrašu „Lietuva-JAV: viena dvasia, viena komanda, viena misija“ (One Spirit, One Team, One Mission). Marškinėlių nugaroje įrašyta J.Kerry'io pavardė su 68-uoju numeriu (J. Kerry'is prisiekė kaip 68-asis JAV valstybės sekretorius).

„Mes labai vertiname JAV strateginę partnerystę, didinant Lietuvos ir viso regiono saugumą. JAV lyderystė, įgyvendinant NATO viršūnių susitikime Velse priimtus sprendimus, o taip pat neleidžiant toliau išplisti Rusijos agresijai, yra labai reikalinga“, – sakė Lietuvos ministras. Susitikime buvo aptartas paramos Ukrainai klausimas, Minsko susitarimų vykdymas, energetinio ir informacinio saugumo klausimai, bei JT Saugumo Tarybos darbotvarkės prioritetai.

My gift to Sec #Kerry- Lith. National #Basketball Team jersey. #LT-#US relations: One Spirit, One Team, One Mission pic.twitter.com/oO0HYmTEdn

— Linas Linkevicius (@LinkeviciusL) March 9, 2015

Pasak pranešimo, sekretorius J. Kerry'is padėkojo Lietuvai už aktyvią veiklą, prisidedančią prie tarptautinio saugumo didinimo, pastangas ginant Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, bei pakartojo, jog NATO 5 straipsnio įsipareigojimas yra tvirtas ir nekvestionuojamas. „Mes gerbiame Lietuvos didelius pasiekimus per Jūsų nepriklausomybės laikotarpį ir užtikriname, kad JAV išlieka jūsų draugu“, – sakė J. Kerry'is pavadinęs Lietuvą „strategine partnere“.

Lietuvos rinktinės marškinėliai – su numeriu 1 ir pavarde – 2005-aisiais taip pat buvo įteikti tuometinei JAV valstybės sekretorei Condoleezai Rice. Vardinius marškinėlius turi ir Izraelio prezidentas Shimonas Peresas, gavęs juos 2011-aisiais iš Arvydo Sabonio rankų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.