Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.04 11:57

Vėl nesklandumai VRK sistemoje: URM ramina suglumusius užsienio lietuvius

Užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie registravosi balsuoti artėjančiuose rinkimuose ir referendumuose, suglumo gavę laiškus, kuriuose jų registracija – anuliuota. Tuo metu Užsienio reikalų ministerija (URM) ketvirtadienį skuba raminti – daliai rinkėjų buvo išsiųstas klaidingas pranešimas dėl prašymo balsuoti užsienyje.

„Buvo labai nejaukus jausmas atsidaryti tą laišką, dėl to, kad nėra jokios papildomos informacijos apie tai. Ar tai reiškia, kad negalima balsuoti, ar reikės dar kartą registruotis, kelia tokį nepasitikėjimo jausmą sistema, į kurią reikėjo registruotis. Prisimenu, prieš 3 metus, kai vyko Seimo rinkimai, buvo iškilę nesklandumų su registracijos sistema, kai kurių žmonių duomenys buvo prieinami, tai labai gaila, kad per šitiek laiko nepavyko visų nesklandumų sutvarkyti“, – sako Švedijoje gyvenanti lietuvė Vaida Ražaitytė.

Dėl sisteminės klaidos maždaug 1 tūkst. rinkėjų buvo išsiųstas automatinis klaidingas pranešimas el. paštu, kad jų prašymas balsuoti užsienyje buvo anuliuotas.

„Vyriausioji rinkimų komisija dar aiškinasi visas aplinkybes, tiesiog vakar vakare užuot būtų įtraukti rinkėjai į sąrašus, buvo išsiųstas pranešimas, kad anuliuota registracija. Iš tiesų niekas neanuliuota, visi asmenys, kurie užsiregistravo, tos registracijos patvirtintos ir galiojančios. Šiandien visi, kurie gavo klaidinančias žinutes, išsiuntėme laiškus, kad jų registracija patvirtinta“, – sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Užsienyje gyvenantys lietuviai registruotis dalyvauti rinkimuose gali dar bent 3 savaites, priklausomai nuo to, kur gyvena. Anksčiausiai registracija baigsis Čekijoje, Japonijoje ir Rusijoje – balandžio 26. Vėliausiai – gegužės 7 Jungtinėse valstijose ir Šveicarijoje.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi