Lietuvoje

2015.03.11 23:59

Panevėžyje surengtas bėgimas už Lietuvos laisvę

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.03.11 23:59

Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono iniciatyva Panevėžyje surengtas bėgimas už laisvą Lietuvą. Parą trukusiu bėgimu siekta ir Lietuvos rekordo.

Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono iniciatyva Panevėžyje surengtas bėgimas už laisvą Lietuvą. Parą trukusiu bėgimu siekta ir Lietuvos rekordo.

Antradienio vidurdienį pirmasis maratoną aplink laisvės aikštę pradėjo bataliono kapelionas. Įkandin jo pasileido Panevėžio meras.

„Parodyti, kad mes esame laisvi, kad mes didžiuojamės savo laisvę, didžiuojamės Lietuvos vėliava, ir štai karys bėga vėliavą aukštai iškėlęs, mes džiaugiamės šita švente ir sveikiname visus iš visos širdies“, – kalbėjo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kapelionas mjr. dr. Virginijus Veilantas.

Visą parą už Lietuvos laisvę bėgę kariai finišavo trečiadienio vidurdienį.
 
Bėgimu siekiantys Lietuvos rekordo kariai sako, kad norinčiųjų prisidėti buvo tiek daug, jog teko užleisti vietas. Bėgime dalyvavo 650 žmonių,  aikštė apibėgta daugiau negu 800 kartų. Vyriausiajam dalyviui – 78-eri, jauniausiam – 4 metai.

„Mes visi dalyvavome ,kurie norėjome, galėjome bėgti, bet labai buvo malonu, kad civilių žmonių daug dalyvavo“, – sakė leitenantas Vitalijus Kričena.

Pasibaigus bėgimui laisvės aikštė apjuosta beveik 300 metrų ilgio trispalve. Tikimasi, kad šis bėgimas taps tradiciniu.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5