Lietuvoje

2015.03.11 19:06

Sostinės Nepriklausomybės aikštę papuošė trijų Baltijos valstybių vėliavos

BNS, ELTA2015.03.11 19:06

Trečiadienį vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų iškilmingai pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

Trečiadienį vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų iškilmingai pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

Renginyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti, dalyvavo šalies vadovai, Kovo 11-osios Akto signatarai, vilniečiai, užsienio svečiai.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, sveikindama susirinkusius, priminė, kad prieš ketvirtį amžiaus Kovo 11-ąją šioje aikštėje šimtai žmonių su pavasarinėmis gėlėmis rankose iki vėlumos laukė, kol Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai šiuose parlamento rūmuose tvirtai apsispręs ir padės savo parašus ant Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto.

„Ir tai įvyko. Tai mūsų valstybės istorija, įkvepianti kitus, jos niekas nepadovanojo, už ją reikėjo kovoti. Dėkoju visiems: už kiekvieną parašą ant Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto; už tikėjimą, viltį ir meilę; už minčių, žodžio ir veiksmų laisvę; už tuos, kurie kasdien savo doru ir sąžiningu darbu kuria išmintingą darną; už visus geros valios žmones; už vaikus – mūsų būties prasmę ir tęstinumą; už Lietuvą demokratinėje Europoje ir taikiame pasaulyje; už 25-erius mūsų laisvės metus!“, – sakė Lietuvos parlamento vadovė.

Sveikinimo kalbas sakė ir Estijos Rygikogo Pirmininkas Eiki Nestoras, Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė.

Estijos Rygikogo Pirmininkas E. Nestoras pabrėžė, kad mūsų trijų valstybių nepriklausomybė ir mūsų laisvė yra bendra – kartu iškovojome, kartu ir saugome.

„Būti laisvu taip pat reiškia pareigą dalytis laisvės vertybėmis su tais, kurių laisvei gresia pavojus ir kurie tikisi mūsų paramos. Jei norime būti verti savo laisvės, negalime likti abejingi kovojantiems už savo laisvę. Deja, pastaraisiais metais ši frazė vėl tapo tokia pat reikšminga kaip ir prieš 25-erius metus. Laisvės negalime pasiskolinti, laisvę reikia pasiimti pačiam teisingumu, kova ir pergale“, – sveikindamas Lietuvą su valstybės šventė kalbėjo Estijos parlamento vadovas.

Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė sakė, kad šiandien, stovėdami po plevėsuojančiomis Baltijos šalių vėliavomis mes žvalgomės į ketvirčio amžiaus pasiekimus ir užtikrintai žvelgiame į ateities iššūkius.

„Prieš 25-erius metus trys Baltijos valstybės viltingai susikibo rankomis tikėdamos savo šalių ir tautų laisve ir nepriklausomybe. Baltijos kelias mus parvedė namo – į Europą, kuriai visada priklausėme. (...) Mūsų laisvės kaina buvo brangi, tačiau visada privalome būti pasirengę ją sumokėti. Nūdiena, kai tarptautinė aplinka, ypač mūsų regione, kelia vis didesnį nerimą, privalome išsaugoti budrumą ir tikėjimą savo valstybe. (...) Esu įsitikinusi, kad turime valios, intelekto, vertybių ir vieningumo, kad tvirtai žengtume XXI amžiuje“, – akcentavo Latvijos parlamento vadovė. I. Mūrniecė.

Renginio metu grojo jungtinis Lietuvos, Estijos ir Latvijos kariuomenių orkestras, buvo šaunamos šventinės salvės, į dangų paleisti trispalviai balionai.

Po ceremonijos Gedimino prospekte įvyko Nepriklausomos Lietuvos ir kaimyninių Baltijos valstybių kariuomenių reprezentacinių padalinių iškilmingas paradas iki Katedros aikštės.

Lukiškių aikštėje Vilniuje iškelta didžiulė istorinė vėliava

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, trečiadienį Vilniaus Lukiškių aikštėje iškelta didžiulė istorinė Vyčio vėliava.

Toje vietoje, kur sovietmečiu stovėjo Lenino skulptūra, skambant Lietuvos himnui vėliavą iškėlė istorinėje atgimimo laikų nuotraukoje įamžinta Leokadija Juškienė – anais laikais iškilusi virš šalmuotų kareivių mergaitė, išdidžiai laikanti lietuvišką trispalvę.

4 metrų 20 centimetrų pločio ir 7 metrų ilgio vėliava nuo šiol plevesuoja ant 25 metrų aukščio stiebo.

Renginyje dalyvavęs vienas iš idėjos autorių lenktynininkas Benediktas Vanagas sakė, kad Vytis jam simbolizuoja geriausias lietuvių savybes – veržlų, kryptingai einantį individą, kuris naudoja įrankius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.