Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.11 23:49

D. Grybauskaitė: Lietuva tampa sėkmės pavyzdžiu kitoms šalims

ELTA 2015.03.11 23:49

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė džiaugiasi mūsų šalies pasiekimais ir linki vienybės.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė džiaugiasi mūsų šalies pasiekimais ir linki vienybės.

„Mūsų Laisvės metai – tai augimo ir stiprėjimo metai. Tapome demokratiška valstybe, kuri yra girdima ir gerbiama. Įsiliejome į politinę ir ekonominę Vakarų pasaulio šeimą. Išmokome rūpintis savimi. (...) Lietuva tampa sėkmės pavyzdžiu kitoms šalims. Ji drąsina trokštančius gyventi taikioje ir atviroje visuomenėje. Įkvepia nepasiduoti“, – tai trečiadienį Seime vykstančiame iškilmingame minėjime pažymėjo šalies vadovė D. Grybauskaitė.

Kreipdamasi į Kovo 11-osios Akto signatarus ir posėdžio dalyvius, Lietuvos Prezidentė akcentavo vienybės svarbą.

„Tų metų vienybės jėga tapo legenda. Tokios pačios jėgos mums reikia ir šiandien, po ketvirčio amžiaus. Kai ginklų žvangėjimo aidas sklinda iš tos pačios pusės. Kai Laisvės balsą mėginama nutildyti šūviais. Kai ne tik išorinės, bet ir vidinės jėgos siekia skaldyti, menkinti ir temdyti Laisvės šviesą. Stiprūs būsime tiek, kiek būsime vieningi“, – sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė ragino labiau pasitikėti jaunimu ir leisti jam perimti atsakomybę į savo rankas.

„Laisvę gynusi ir iškovojusi karta šiandien yra pavyzdys jaunimui. Laisvė – tai jų galimybė. Todėl leiskime jam vis tvirčiau perimti atsakomybę į savas rankas. Pasitikėkime jaunų žmonių kūrybingumu ir atpažinkime tą patį idealizmą, kuris prieš dvidešimt penkerius metus veržėsi iš šių sienų. Veržėsi kurti ir dalintis. Siekti to, kas daug kam atrodė neįmanoma“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ji kvietė tikėti savo valstybe ir ja didžiuotis. „Būkime veržlūs ir ryžtingi. Tikėkime savimi ir savo valstybe. Tegul Lietuva kiekvieną iš mūsų įkvepia santarvei, kūrybai ir pasididžiavimo jausmui“, – iš istorinės Kovo 11-osios salės sakė D. Grybauskaitė, sveikindama visus su Laisvės švente.

Iškilmingam minėjimui Seime kartu su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene pirmininkauja jaunimas – Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkė Gabrielė Makavičiūtė ir Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Renginio metu giedojo chorai „Ąžuoliukas“ ir „Liepaitės“.

„Jau užaugo nauja karta – mūsų ąžuoliukai ir ąžuolai, liepaitės ir liepos, kurie toliau kuria ir kurs ateities Lietuvą“, – pažymėjo L. Graužinienė.

Iškilmingame minėjime dalyvauja buvę ir esami valstybės vadovai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, Vyriausybės nariai, Seimo nariai, užsienio svečiai ir kiti didžiai garbingi svečiai.

V. Landsbergis: reikia rengtis ginti žilą tėvą ir mylimą močiutę

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis reiškė susirūpinimą dėl Lietuvos likimo ir kvietė jaunimą rengtis gintis.

„Lietuvos kokybė – štai kur klausimas ir Lietuvos likimas šių dienų šviesoje. Jei bepročių agresija nesustabdoma, ir imperija eina atgal į buvusias kolonijas, mūsų sėkmės istorija gali virsti laikinosios sėkmės istorija, kuri bus verčiama pelenais, o išsigandę bičiuliai europiečiai net patars nesipriešinti užpuolikui. Mat pasaulyje esą yra svarbesnių dalykų, – taip sakys, svarbesnių negu laisvė ir teisingumas. Bet ir iš pradžių, ir visados mes esam tie, kurie turim ką pasakyti“, – iškilmingame minėjime sakė V. Landsbergis.

Jo teigimu, reikia būti pasirengusiems ginti šalį. „Reikia rengtis ginti žilą tėvą ir mylimą močiutę, ir mažą sesutę“, – sakė V. Landsbergis.

Kalbėdamas apie Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, V. Landsbergis pažymėjo, kad lyg vėjo gūsis praskriejo 25 metai, „valstybė apginta, pripažinta, tartum įsitvirtinusi netvirtame pasaulyje“.

„Kad ir graužiama menkysčių ir išdavysčių, ji turi energijos ir dideliems išradimams, ir trumparegio pelno veiklai, džiaugiasi mokslo, meno ir sporto laimėjimais, taipgi loterijomis ir balabaikomis, o ypač – laisvėj užaugusiu jaunimu, kuris netgi nori gyventi! Kaip būtų gerai, kad jo dauguma nė už ką neišvažiuotų, pačiu savo buvimu ir veikla tėvynėje balsuotų už Lietuvą. Būtume ne veltui dirbę“, – sakė prof. V. Landsbergis.

Jis neslėpė ir nusivylimo dėl to, kad sumenkėjome dėl reikaliukų, postelių ir pinigų.

„Bet ar tai, ką nūnai darome, yra pakilu, reikšminga, kaip anuomet? Ar priešingai – sumenkėjome iki reikaliukų? Iki postelių ir finansinių sriautelių? Be abejo, esame visokie. Vaikai – nuostabūs, kurie neužgauti nemeilės ir nesužiaurėję. Ačiū už trispalves apyrankes. Bet ar dažnai susimąstome, ką mes, tie pusamžiai, darome ir kas bus po mūsų? Kokį būsim palikę ženklą? Kartais atrodo, kad dabartiniams bėgiojantiems būsimiesiems nepaliksim nė doros užduoties, nes didelės užduoties, kuri vadintųsi garbinga Lietuva, per maža teturime“,– svarstė V. Landsbergis.

Sveikindamas visus, kurie čia visus 25 metus tebebūname, jis linkėjo ir esantiems, ir ateinantiems dažniau pažvelgti į dangų, kuriame pro pušų šakas plaukia debesys. „Kitur tokio dangaus nėra“, – pridūrė signataras prof. V. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi