Lietuvoje

2019.04.04 08:53

Skvernelis: gaila, kad nusiteikusieji prieš skiepus vadovaujasi mitais

Ignas Jačauskas, BNS 2019.04.04 08:53

Premjeras Saulius Skvernelis apgailestauja, kad aktyviai prieš skiepus nusistatę žmonės vadovaujasi mitais, tačiau tvirtina nesmerkiantis kitaip manančių.

„Manau, kad tie žmonės turi teisę turėti savo nuomone. Bet gaila, kad ta nuomonė, mano asmenine nuomone, susidaro galbūt iš mitų, nepagrįstų baimių, kurie nesiremia arba nesivadovauja moksliniu pradu, mokslininkų išvadomis, tyrimais, galiausiai – ilgamete praktika“, – sakė S. Skvernelis.

Jis sako visiškai pasitikintis sveikatos priežiūros sistema, medikų išvadomis dėl skiepų naudos ir skiepija savo vaikus, skiepijasi ir pats bei siūlo tai daryti visiems, nes „tai yra atsakomybės klausimas ne tik už save, už savo šeimą, bet ir už kitus“.

Vienas skiepų kritikų – premjerą delegavusių „valstiečių“ frakcijos atstovas, Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis. S. Skvernelis sako, jog parlamentaras „turi teisę reikšti savo nuomonę“, bet pats jai nepritaria.

„Mūsų nuomonės nesutampa, mes tikrai galime diskutuoti, diskutuoja ir frakcija. Absoliuti dauguma frakcijos narių, kiek žinau, turi tokią poziciją, kurią aš išsakiau (...). Dainius turi kitokią poziciją, bet tikrai, kiek jis komunikuoja frakcijos viduje, jis nėra nusistatęs prieš skiepus, bet  turi ypatingą, kitokį požiūrį“, – tvirtino premjeras. 

Anot jo, medikų ir mokslininkų bendruomenė turėtų informuoti visuomenę ne tik apie skiepų efektyvumą, bet ir tai, kad skiepai ir sveikos gyvensenos elementai yra „ne konkuruojantys, o vienas kitą papildantys elementai“.

S. Skvernelis pakartojo nepritariantis opozicijos siūlymams įvertinti privalomą skiepijimąsi, nes tai esą sukeltų dar didesnę skiepų atmetimo reakciją.

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje šiemet jau registruota daugiau nei 330 susirgimų tymais, sergamumas auga ir toliau.