Lietuvoje

2019.04.04 08:19

Personalo atrankos specialistai: darbo patirtis tampa didesniu privalumu nei diplomas

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.04 08:19

Kai kurie personalo atrankos specialistai sako, kad darbdaviams renkantis darbuotojus, darbo patirtis tampa didesniu privalumu nei diplomas. Kiti teigia, kad darbdaviai labai aiškiai žino, kokio išsilavinimo darbuotojų pageidauja, tačiau užsienyje įgytas išsilavinimas ieškant darbo didelio pranašumo nesuteikia.

LRT RADIJO kalbinti personalo atrankos specialistai sako, kad darbdaviai kartais turi labai konkrečius reikalavimus, kokį universitetą turi būti baigęs būsimas darbuotojas.

Kiti specialistai teigia, kad šiandien darbo rinkoje darbuotojų trūksta, todėl darbdaviai negali sau leisti kelti tokių reikalavimų ir, ieškodami darbuotojų, dažniau atsižvelgia į žmogaus darbo patirtį, o ne diplomą.

Anot konsultantų, kartais prestižinio universiteto absolventai be darbo patirties pralaimi baigusiems ne tokią prestižinę mokslo įstaigą, bet labiau patyrusiems darbo rinkoje.

Be to, personalo atrankos specialistai teigia, kad šiandien užsienio universitetų diplomas darbdaviams nebėra esminis privalumas.

Populiariausi

Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.04.09 15:36

Atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė

Vėbrienė ketina kreiptis į teismą, atnaujinta 17.24