Lietuvoje

2015.02.14 17:27

Valdininkai renkasi keturias žvaigždutes

Tadas Valančius, „Lietuvos žinios“2015.02.14 17:27

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) valdininkai, braižydami kitų metų kelionių maršrutus, suskubo rūpintis vietomis, kuriose labiausiai norėtų ištiesti kojas po sunkios darbo dienos svečioje šalyje.  

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) valdininkai, braižydami kitų metų kelionių maršrutus, suskubo rūpintis vietomis, kuriose labiausiai norėtų ištiesti kojas po sunkios darbo dienos svečioje šalyje.

Briuselis, Frankfurtas, Kopenhaga, Viena, Dublinas, Atėnai ir Praha – Europos miestai, kuriuose kitąmet vizitus planuoja ŠMM valdininkai. Tradiciškai dažniausiai teks lankytis Belgijos sostinėje, triskart rečiau – Vokietijoje, Danijoje, dar rečiau – likusiuose išvardytuose Senojo žemyno didmiesčiuose.

Nurodė konkrečiai

Kelionių organizavimo ir apgyvendinimo paslaugas perkančios institucijos viešo konkurso sąlygose paprastai nurodo tik kelionių kryptis ir pageidavimą valdininkus apgyvendinti ne prastesniuose kaip trijų žvaigždučių, ne pernelyg toli nuo miesto centro esančiuose viešbučiuose.

Tačiau šįkart sąlygos konkretesnės - konkurso laimėtojas valdininkams turės parūpinti nakvynę jų pačių pasirinktuose miestų centruose įsikūrusiuose viešbučiuose. O virš kiekvieno jų tviska prabangą ir komfortą žyminčios keturios žvaigždutės.

Už naktį - 500 litų

Centriniame viešųjų pirkimų portale pasirodžiusioje ŠMM valdininkų tarnybinių kelionių organizavimo paslaugų pirkimo techninėje specifikacijoje nurodomi penki Briuselio, trys Kopenhagos ir du Dublino viešbučiai. Juose pageidaujama apsigyventi vienviečiuose standartiniuose kambariuose be pusryčių. Kiti viešbučiai, kurių nėra tarp pateiktųjų, turėtų būti pasiūlyti ne žemesnės kaip trijų žvaigždučių standarto klasės, atsižvelgiant į patogų susisiekimą miesto transportu.

Be to, kad pirkimo dokumentuose minimi viešbučiai turi keturių žvaigždučių klasę, visų jų aprašymuose pažymima apie išskirtinai patogią, istorinių miesto įžymybių apsuptą vietą ir ypatingą klientams kuriamą komfortą.

Pirmajame iš Briuselyje esančių „Martin`s Central Park“ viešbutyje naktis sausio viduryje atvykusiam valdininkui atsieitų apie 300 litų. „First Euroflat“ viešbutyje, kuris lankytojus savo tinklalapyje pasitinka šūkiu „Pačioje Europos širdyje!“, už nakvynę pakloti tektų apie 450 litų. Tiesa, įskaičiuoti pusryčiai. „Renaissance Hotel“ viešbutyje nakvynės kaina dar didesnė – apie 500 litų. „Thon Hotel Brussels City Centre“ viešbutyje naktis kainuoja nuo 350 litų, o nakvynė „Silken Berlaymont Hotel“ sausio viduryje atsieitų nuo 500 litų.

Kopenhagoje įsikūręs ŠMM pageidaujamas viešbutis „Clarion Collection Neptun Hotel“ sausio viduryje atvykusiam valdininkui nakvynę suteiktų už maždaug 450 litų. Čia pat veikiantis „The Square Hotel Copenhagen“ už naktį paprašytų šiek tiek daugiau kaip 400 litų, o viešbutyje „Wakeup Hotel“ kainos tiek nesikandžioja – naktis čia pareikalautų per 300 litų.

Airijos sostinėje ministerijos pageidaujamų viešbučių sąraše esantis „Grand Hotel“ už naktį prašo per 250 litų, tame pačiame mieste esančiame „Alexander Hotel“ kaina panaši.

Pigūs ir patogūs?

Nubraižyti kelionių maršrutai, anot ŠMM Komunikacijos skyriaus, atspindi ministerijos dalyvavimą visuose parengiamuosiuose Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai susitikimuose, Europos Komisijos sudarytose valstybių narių atstovų švietimo ar mokslo klausimų darbo grupėse, susitikimuose su Europos Parlamento atstovais. Airijoje valdininkai lankytųsi dėl šios šalies pirmininkavimo ES Tarybai pirmąjį kitų metų pusmetį. Taip pat numatyti vizitai į Europos Tarybos, UNESCO, Europos mokymo fondo, CEDEFOP ir kitų tarptautinių organizacijų darbinius susitikimus ir pasitarimus.

„Į komandiruotes bus išsiųsti darbuotojai, kurie yra arba bus paskirti atstovauti Lietuvai arba ŠMM vienoje ar kitoje tarptautinėje darbo grupėje ar renginyje“, – lakoniškai į LŽ klausimą, kiek ministerijos valdininkų gali vykti į svečias šalis kitąmet, atsakė ŠMM atstovai. Nedetalizuojama ir lėšų suma, kurią ministerija galėjo būti numačiusi šioms išvykoms. To esą atskleisti negalima, kol dar vyksta viešasis pirkimas.

Tuo metu konkrečių keturių žvaigždučių klasės viešbučių pasirinkimą pagrindiniuose Europos didmiesčiuose ŠMM valdininkai pateisina mažiausia kaina, nuolaidomis ir patogiomis jų vietomis. „Pasirinkti viešbučiai, kurie yra arba arčiausiai europinių institucijų ar tarptautinių organizacijų ar institucijų būstinių, arba siūlo geriausias korporatyvines kainas, arba teikia nuolaidas Europos Komisijos ar Tarybos renginių dalyviams“, – teigiama LŽ atsiųstame atsakyme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt