Lietuvoje

2015.03.10 11:53

Ministras J. Olekas: kuo daugiau ateis savanoriškai, tuo mažiau reikės šaukti

ELTA 2015.03.10 11:53

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas nesiima pasakyti, kiek rudenį gali būti pakviesta šauktinių į privalomąją karinę tarnybą.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas nesiima pasakyti, kiek rudenį gali būti pakviesta šauktinių į privalomąją karinę tarnybą.

„Kai bus priimti sprendimai Seime, tada matysime, kaip žmonės reaguoja. Kuo daugiau ateis savanoriškais pagrindais, tuo mažiau reikės šaukti. Pamatysime, kai bus priimti sprendimai. Aš galiu tik pakartoti, kad praeitais metais į bazinius karinius mokymus trijų mėnesių kursus mes turėjome daugiau nei 900 (savanorių, – red. past.). Koks bus žmonių požiūris – matysime, kontraktus šįmet yra pasirašiusiųjų 150, į bazinius kursus taip pat yra užsirašiusiųjų. Todėl reikia luktelti, mes priimsime įstatymus, galbūt dar bus kokių nors pakeitimų ir pasiūlymų. Seime bus diskusija ir tada galėsime pasakyti. Mums daugiau kaip 3 tūkst. – 3,5 tūkst. (karių, – red. past.) nebereikia, tad, kiek užsirašys savanorių, tiek mes nekviesime privalomąja tvarka“, – antradienį žurnalistams Seime sakė J. Olekas.

Socialdemokratų partijos lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad rudeniniam šaukimui savanorių gali ir užtekti.

„Kiek aš žinau, jau šiandien mes turime, negalutiniais patvirtinimais, daugiau nei 3 tūkst. savanorių, besiruošiančių ateiti į Lietuvos kariuomenę“, – pirmadienį žurnalistams sakė Seime kalbintas A. Butkevičius.

Tačiau antradienį Vyriausybės vadovas patikslino šį skaičių, sakydamas, kad tiek savanorių dar nėra.

„Dar neturime 3,5 tūkst., šiandien mane taip informavo. Kai kurie vakar kalbėjo apie tokį galimą skaičių. Bet vakar dar pasikalbėjome su krašto apsaugos ministru vėlai vakare, tai dabar šitie skaičiai yra suderinti“, – sakė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas nenurodė konkrečių skaičių, pasiūlęs tai klausti krašto apsaugos ministro.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad į kitos savaitės Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę turėtų būti įtrauktas klausimas dėl šauktinių grąžinimo. Parlamento vadovės teigimu, jis bus svarstomas skubos tvarka.

Pirmadienį, po valdančiųjų partijų Politinės tarybos posėdžio, Seimo vadovė nesiėmė atsakyti, kaip Seimo frakcijos balsuos dėl šauktinių. „Frakcijos aptars, ir mes matysime jų nuotaikas kitą savaitę“, – sakė L. Graužinienė.

Vyriausybė skubos tvarka yra pritarusi principinės kariuomenės struktūros įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma dar šiemet į privalomąją karinę tarnybą pašaukti nuo 3 iki 3,5 tūkst. šauktinių.