Lietuvoje

2019.04.04 11:03

Patvirtinti šeši kandidatai į prezidentus, trijų parašai dar tikrinami

LRT.lt, BNS2019.04.04 11:03

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį įregistravo pirmuosius šešis kandidatus į prezidentus: Vytenį Povilą Andriukaitį, Arvydą Juozaitį, Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį, Ingridą Šimonytę ir Valdemarą Tomaševskį.

Dar tikrinami parlamentarų Naglio Puteikio ir Mindaugo Puidoko bei europarlamentaro Valentino Mazuronio parašai.

Kandidatais registruojami asmenys, pateikę pareiškinius dokumentus, sumokėję užstatą ir surinkę ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Per VRK posėdį pranešta, kad V. P. Andriukaitis surinko per 27 tūkst. parašų, A. Juozaitis – per 33 tūkst. parašų, G. Nausėda – per 43 tūkst. parašų, S. Skvernelis – per 32 tūkst parašų, I. Šimonytė – per 68 tūkst. parašų, V. Tomaševskis – per 28 tūkst parašų.

Dalis surinktų parašų po patikrinimo buvo išbraukti dėl dubliavimosi, buvo atvejų, kuomet pasirašė užsienio piliečiai, taip pat klaidų pavardėse, tačiau visi minimi pretendentai perkopė reikalaujamą 20 tūkst. parašų ribą.

V. Mazuronis VRK pateikė apie 25 tūkst. parašų, M. Puidokas – apie 29 tūkst. parašų, mažiausią parašų rezervą turi N. Puteikis, pristatęs 21,3 tūkst. parašų.

Paprastai dalis parašų būna išbrokuojami, nes nepateikti visi reikalingi duomenys, padaroma klaidų pildant duomenis ir pnš.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.