Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.10 11:39

Kainų komisija ragina naująją Vilniaus valdžią rūpintis šilumos ūkiu

BNS 2015.03.10 11:39

Kainų komisija ragina Vilniaus valdžią pradėti rūpintis šilumos ūkiu. Pasak komisijos pirmininkės Ingos Žilienės, siekiama, kad savivaldybė taupytų ir efektyviau valdytų šilumos ūkį, o ne tik perleistų kainų nustatymą komisijai. Dėl to komisija pirmą kartą išsiuntė raštą miesto tarybai ir paragino vykdyti jos funkcijas.

Kainų komisija ragina Vilniaus valdžią pradėti rūpintis šilumos ūkiu. Pasak komisijos pirmininkės Ingos Žilienės, siekiama, kad savivaldybė taupytų ir efektyviau valdytų šilumos ūkį, o ne tik perleistų kainų nustatymą komisijai. Dėl to komisija pirmą kartą išsiuntė raštą miesto tarybai ir paragino vykdyti jos funkcijas.

„Norim, kad savivaldybė pasižiūrėtų į šilumos ūkį kaip savininkė, galbūt yra kažkur įmanoma sutaupyti, gal efektyviau šilumos tiekėjo veiklą galima vykdyti. (...) Nuo to, kaip įmonė valdoma, labai priklauso tos įmonės efektyvumas. Tai mes žiūrime iš ūkiškų pozicijų, nes Kainų komisija įmonių valdymo klausimais neužsiima, o tik nustato kainą“, – BNS sakė I. Žilienė.

Ji tikisi, kad naujoji miesto taryba pradės aiškintis padėtį šilumos ūkyje ir patvirtins šilumos kainas.

„Dabar yra išrinkta nauja taryba, tad mes tiesiog primename tą pareigą, nes šių metų vasarą mes pradėsime kainas perskaičiuoti naujam laikotarpiui. Nes, kaip minėta rašte, ta pareiga, numatyta įstatymu, nebuvo vykdyta ketverius metus. Kadangi taryba dėliojasi naują darbotvarkę, tai yra priminimas, kad tokia funkcija jiems yra numatyta“, – aiškino komisijos pirmininkė.

Pasak jos, „Vilniaus energijos“ šilumos dedamosios turėtų būti nustatytos iki birželio pabaigos, todėl jau kovą bendrovė savivaldybei ir Kainų komisijai turėtų pateikti šilumos kainos dedamųjų projektą.

„Praėjusi metinė kaina buvo nustatyta praėjusių metų birželio mėnesį, tai prieš tris mėnesius iki kainos galiojimo pabaigos turi pateikti šilumos tiekėjai savivaldybės tarybai ir Kainų komisijai naują kainų projektą. Vadinasi, jau kovo mėnesį turėtume gauti, tad jau pats ir laikas kainas paskaičiuoti“, – BNS sakė I. Žilienė.

Vilniaus taryba nuo 2011 metų netvirtina „Vilniaus energijos“ šilumos dedamųjų, todėl pastaruosius ketverius metus Kainų komisija šilumos kainą apskaičiuodavo pati ir vienašališkai ją patvirtindavo.

Šilumos kainų dedamosios perskaičiuojamos kartą per metus. Paskutinį kartą „Vilniaus energijos“ kainos buvo perskaičiuotos pernai birželį, tuomet komisija nustatė, kad pastovioji kainos dedamoji nuo liepos didėja 11,1 proc. iki 6,29 cento (1,82 euro cento).

Naujausiais Kainų komisijos duomenimis, vasarį, palyginti su praėjusių metų vasariu, šilumos kaina Vilniuje atpigo 11 proc. iki 6,79 euro cento (su PVM).

Per kovo 1 dieną vykusius rinkimus daugiausia mandatų – 15 iš 50 – iškovojo Liberalų sąjūdis, jų kandidatas Remigijus Šimašius sekmadienį dalyvaus mero rinkimų antrajame ture. 10 mandatų taryboje gavo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija, aštuonis – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, šešis – perrinkimo siekiančio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).  Socialdemokratai ir politinė partija „Lietuvos sąrašas“ Vilniaus valdžioje turės po keturis atstovus, „Tvarkos ir teisingumo“ partija - tris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi