Lietuvoje

2015.03.10 15:20

L. Graužinienė tikisi vienybės priimant „ryžtingus sprendimus“ dėl valstybės gynybos

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, Edmundas Jakilaitis2015.03.10 15:20

Seimas pradeda pavasario Sesiją. Prezidentė Dalia Grybauskaitė išskiria keturis pagrindinius prioritetus šiai pavasario sesijai – nacionalinį, socialinį ir energetinį saugumą bei skaidrumo didinimą visose gyvenimo srityse.

Seimas pradeda pavasario Sesiją. Prezidentė Dalia Grybauskaitė išskiria keturis pagrindinius prioritetus šiai pavasario sesijai – nacionalinį, socialinį ir energetinį saugumą bei skaidrumo didinimą visose gyvenimo srityse.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines sesijas – pavasario ir rudens.  Pavasario sesija  prasideda kovo 10 ir baigiasi birželio 30 dieną.

L. Graužinienė tikisi vienybės

Seimui pradedant pavasario sesiją, parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė teigia laukianti vienybės, priimant sprendimus dėl valstybės gynybos, įskaitant šauktinių grąžinimą.

„Tikiu, kad mes Seime pavasario sesijoje, kada reikės priimti ryžtingus sprendimus dėl mūsų valstybės apginamumo klausimų, būsime vieningi“, – sakė L. Graužinienė, pristatydama pavasario sesijos darbų programą.

„Numatoma tikslinti šių metų principinės kariuomenės struktūrą, projektas svarbus siekiant labiau sukomplektuoti kariuomenės dalinius, užtikrinti, kad per trumpesnį laikotarpį būtų atkurti ir sukomplektuoti kariuomenės rezervo pajėgumai“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Pasak jos, pavasario sesijoje ypač didelį dėmesį ketinama skirti nacionalinio saugumo, socialinių ir darbo santykių klausimams, viešųjų finansų drausmės užtikrinimui, kovai su šešėline ekonomika, korupcijos prevencija, teismo proceso optimizavimu.

Seimo pirmininkė taip pat ragino kolegas susitelkti ir susitarti dėl prioritetinių klausimų, nes programoje projektų keliskart daugiau, nei Seimas gali priimti.

„Vyriausybė siūlo 399 teisės aktų projektus, tai du ar net tris kartus daugiau nei Seimas gali priimti, iš viso pavasario sesijos darbų programoje – apie 700 teisės aktų be lydinčiųjų, tai tikrai labai didelis skaičius ir jūs gerai suprantate, kad per vieną sesiją priimti tiek teisės aktų negalime. Todėl labai prašau, ir Seimo narių, ir frakcijų vadovybės, išsidiskutuoti ir sudėlioti prioritetus, kuriuos pirmiausia turime svarstyti. Seimo nariai pateikė beveik 360 teisės aktų projektų, todėl, kad nebūtų nepasitenkinimo, kad vienas ar kitas projektas nėra priimtas, dar kartą prašau susidėlioti prioritetus, eiliškumą frakcijose“, – kalbėjo L. Graužinienė.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.