Lietuvoje

2015.03.09 18:55

Lietuvoje bus dislokuoti penki JAV tankai „Abrams“

BNS2015.03.09 18:55

Lietuvoje bus dislokuoti penki amerikiečių tankai „Abrams“ ir dar keliolika kitų transporto priemonių, pirmadienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvoje bus dislokuoti penki amerikiečių tankai „Abrams“ ir dar keliolika kitų transporto priemonių, pirmadienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

„Lietuvoje bus dislokuotas kuopos dydžio vienetas, sudarytas iš vieno tankų ir dviejų šarvuotųjų transporterių „Stryker“ būrių su paramos vienetais – iš viso apie 20 transporto priemonių, tarp jų – ir penki tankai „Abrams“, – BNS pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Anot ministerijos, ši technika bus dislokuota Rukloje, kaip ir iki šiol, – LDK Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

„Į pratybas Lietuvoje siųsdama sunkiąją ginkluotę, JAV demonstruoja tvirtus įsipareigojimus prisidėti prie Lietuvos ir Baltijos šalių saugumo užtikrinimo. Ši technika Lietuvos kariams suteiks galimybę mokytis, treniruotis ir būti pasirengus veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais: nuo pėstininkų iki tankų“, – nurodė ministerijos Viešųjų ryšių departamentas.

Šią informaciją ministerija pateikė po to, kai Rygos uostą pirmadienį pasiekė didžiausia iki šiol Baltijos šalims pagal operaciją „Atlantic Resolve“ (Atlantinis ryžtas) skirta karinės technikos siunta iš Jungtinių Valstijų.

Paremiant JAV karių rotaciją, kurios metu Trečiosios pėstininkų divizijos kariai pakeičia Antrąjį kavalerijos pulką, pirmadienį Rygos oro uoste iškraunami tankai „M1A2 Abrams“, pėstininkų kovos mašinos „M2A3 Bradley“, taip pat karinė ir logistinė įranga.

Pasak Latvijos gynybos ministro, ši rotacija, kuri vienu metu vykdoma visose trijose Baltijos šalyse, yra unikali, kadangi Latvija mokosi priimančios šalies vaidmens, ypač, atliekant karinės technikos iškrovimą ir transportavimą.

„Tai dar vienas NATO solidarumo patvirtinimas. Mes esame NATO narė, kartu esame pasiruošę bet kokiems naujiems iššūkiams, kylantiems šiame regione. Latvijoje dislokuoti JAV kariai, kurie čia bus tiek, kiek reikės. Į Rygą atplukdyta karinė technika bus paskirstyta Baltijos šalims ir Lenkijai. Latvijoje bus dislokuoti šeši tankai „Abrams“, šešios pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ ir maždaug 180 karių“, – kalbėjo ministras.

R. Vėjuonis taip pat sakė, kad į Latviją atvykę JAV kariai dalyvaus virtinėje karinių pratybų Latvijoje. Jau kovą naujasis JAV dalinys dalyvaus pratybose „Summer Shield 2015“.

„Tokio pobūdžio pratybos stiprina mūsų vienybę ir komandinę dvasią, o mūsų kariai turi galimybę pasinaudoti technika, kurios Latvija dar nėra pasiruošusi įsigyti. Šiose pratybose mes ruošiamės galimiems nenumatytiems atvejams, užtikrindami, kad Latvija ir Baltijos šalys būtų apsaugotos nuo bet kokios agresijos“, – kalbėjo R. Vėjuonis.

Latvijos gynybos ministras taip pat pažymėjo, kad tai kol kas didžiausia karinės technikos siunta, pasiekusi Baltijos šalis pagal operaciją „Atlantic Resolve“. Pagal ją taip pat bus dislokuoti trys kariniai sraigtasparniai, kurie dalyvaus karinėse pratybose, pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.