Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimo vadovai neskuba kritikuoti VRK

BNS 2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir vicepirmininkas Algirdas Sysas neskuba kritikuoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), kuri sulaukė Prezidentės priekaištų, kad neužkirto kelio pažeidimams per vietos valdžios rinkimus.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir vicepirmininkas Algirdas Sysas neskuba kritikuoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), kuri sulaukė Prezidentės priekaištų, kad neužkirto kelio pažeidimams per vietos valdžios rinkimus.

Darbo partijos vadovė L. Graužinienė, pirmadienį paklausta apie VRK vadovo Zenono Vaigausko galimybes toliau eiti šias pareigas, sakė nenorinti vertinti neišanalizavusi visos situacijos.

„Tegu baigiasi rinkimai, nereikia dabar kelti aistrų VRK dėl jų vienokių ar kitokių priimtų sprendimų, kol vyksta procesas. Paskutinė savaitė, jie turi labai daug darbo. Pasibaigs rinkimai, atliksime analizę, yra komitetas, atsakingas už VRK parlamentinę kontrolę, lauksime išvadų ir žiūrėsime į situaciją“, – Seime žurnalistams pirmadienį sakė L. Graužnienė.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas A. Sysas tuo metu sakė, jog VRK veikė savo galimybių ribose.

„Aš nesu toks kategoriškas kaip Prezidentė, negaliu vertinti taip griežtai. Manau, kad VRK dirba pagal tai, kokia situacija realiai yra. Jei mes kalbame apie neskaidrius rinkimų metodus, galime pasidžiaugti, kad jų mažiau (...). Jei mes matome, kad yra naujas žaidimas, šlepečių prirašymas miesteliuose ir rajonuose, po 2–4 tūkstančius, aišku, tokius dalykus reikia užkirsti, taisyti įstatymus, nes ne VRK duoda ar neduoda sutikimą dalyvauti rinkimuose. Įstatymas apibrėžia – mano šliurės registruotos kokiam nors rajone, ir aš galiu ten balsuoti“, – kalbėjo A. Sysas.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pirmadienį išsakė kritikos VRK dėl daugybės pažeidimų per rinkimus.

„Po dabartinių rinkimų matome labai daug pažeidimų – tiek vokai Trakuose, tiek dėl pastovaus gyvenimo keitimo mėnesį ar du prieš rinkimus. Todėl po rinkimų kampanijos esu pasirengusi teikti pataisas, kad būtų užkardyti tokie veiksmai, nes jau dabar jie yra antikonstituciški. Ir tai, kad VRK šį fenomeną tiesiog ignoravo, jo nematė, rodo, kad VRK savo funkcijas rinkimų metu atliko ir atlieka nekokybiškai ir ne iki galo“, – Prezidentūroje sakė sakė D. Grybauskaitė.

Dėl pažeidimų Trakų rajone rinkimų rezultatai šioje savivaldybėje buvo pripažinti negaliojantys ir nauji rinkimai vyks birželio mėnesį.