Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.08 09:58

Pasiūlymas: už rašto darbų pardavinėjimą – baudos iki 580 eurų

BNS 2015.03.08 09:58

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas siūlo numatyti administracinę atsakomybę už akademinės etikos pažeidimus, prekybą mokslo darbais.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas siūlo numatyti administracinę atsakomybę už akademinės etikos pažeidimus, prekybą mokslo darbais.

Prie Seimui teikiamos savo vadovaujamos institucijos veiklos ataskaitos jis pridėjo Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektą.

V. Sadauskas siūlo kodeksą papildyti nauju skirsniu „Administraciniai teisės pažeidimai akademinės etikos ir procedūrų srityje“.

Vigilijus Sadauskas. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Anot jo, reikėtų numatyti atsakomybę už mokslo ar studijų darbų rašymą turint tikslą juos parduoti, šių darbų pardavimą, jeigu tokia veika neturi versliškumo ir stambaus masto požymių, taip pat už akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus reikalavimų nevykdymą.

Pagal projektą, už mokslo ar studijų darbų rašymą turint tikslą juos parduoti, šių darbų pardavimą reikėtų skirti nuo 290 iki 580 eurų (1–2 tūkst. litų) baudą. Už pakartotinį nusižengimą bauda būtų didinama.

Siūloma, kad informacijos, kurioje siūlomos mokslo ar studijų darbų rašymo už atlygį paslaugos ar kitokiais būdais skatinama pažeisti akademinę etiką, procedūras, rengimas ar pateikimas skleisti visuomenės informavimo priemonėse ir internete užtrauktų baudą nuo 145 iki 290 eurų (500–1000 litų). Už pakartotinį pažeidimą baudą siūloma dvigubinti.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus reikalavimų nevykdymas, trukdymas jam, anot projektų, užtrauktų nuo 500 iki 1 tūkst. litų (145-290 eurų) baudą.

Seimas dar 2011 metais priėmė sprendimą dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įkūrimo. Tačiau įstaiga dirbti pradėjo tik 2013 metų rudenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16