Lietuvoje

2015.03.06 12:08

Siūlo pataisą: negalima reklamuotis už daugiau, nei per metus uždirbi

BNS2015.03.06 12:08

Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Jurgis Razma siūlo apriboti lėšas, kurias kandidatas gali skirti savo paties politinei kampanijai finansuoti.

Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Jurgis Razma siūlo apriboti lėšas, kurias kandidatas gali skirti savo paties politinei kampanijai finansuoti.

Jo siūlymu, kandidatas savo kampanijai galėtų skirti ne daugiau kaip 20 proc. praėjusiais metais deklaruotų metinių pajamų ir ne daugiau kaip 20 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (VMDU) dydžio sumą (14,2 tūkst. eurų šiuo metu). Dabar įstatymas numato kandidatams 20 VMDU ribą, tačiau maksimali suma nesiejama su paties kandidato pajamomis.

Pasak J. Razmos, teikti tokią pataisą jį paskatino „savivaldybių tarybų rinkimų kampanijos metu išryškėjęs galimai neskaidrus rinkimų kampanijos finansavimas, kai kandidatai savo politinės partijos ar savo rinkimų kampanijai aukodavo sumas, kurios viršijo aukotojo metines pajamas“.

Šiuo metu įstatymas pagal metines pajamas riboja tik fizinių asmenų aukas politinėms kampanijoms – aukos politinėms kampanijoms per metus negali viršyti 10 proc. praėjusių metų darbo užmokesčio, o vienai kampanijai leidžiama aukoti iki 10 VMDU sumą.

Konservatoriams per savivaldos rinkimų kampaniją kilo įtarimų, kad neadekvačiai dideles sumas, kurios sunkiai paaiškinamos gaunamomis pajamomis, savo politinėms kampanijoms aukojo „darbiečių“ kandidatai. Konservatoriai dėl „darbiečių“ rinkimų finansų siekė parlamentinio tyrimo, tačiau nesėkmingai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt