Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Seime signatarai ir ekspertai įvertins 25 nepriklausomybės metus

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Penktadienį Seime rengiama konferencija, skirta apžvelgti nepriklausomos Lietuvos 25 metų patirtį ir perspektyvas. Renginyje bus aptarti Lietuvos valstybės pasiekimai, pamokos ir tolesnė vystymosi strategija, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Penktadienį Seime rengiama konferencija, skirta apžvelgti nepriklausomos Lietuvos 25 metų patirtį ir perspektyvas. Renginyje bus aptarti Lietuvos valstybės pasiekimai, pamokos ir tolesnė vystymosi strategija, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Kaip 1990 metų kovo 11 dieną buvo atkurta Lietuvos valstybė, pasakos signataras, buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojas Bronislovas Kuzmickas. Atskirai bus apžvelgta šalies užsienio, gynybos politika, kultūros raidos ypatumai, energetinės nepriklausomybės kūrimas, demografinė padėtis.

Renginį organizuoja Seimas, Nepriklausomybės Akto signatarų klubas ir Lietuvos mokslų akademija. Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė sako, kad norima analitiškai pažvelgti į visas svarbiausias nepriklausomos valstybės nueito kelio sritis.

„Stengėmės, kad pranešėjai padarytų pakankamai rimtą analizę: apie mūsų užsienio politiką, visuomenės ir demokratijos raidą, kultūrą – ką mes pasiekėme per tuos 25-erius metus. Aptarsime gynybos klausimus ir, žinoma, liūdną mūsų demografijos padėtį. Labai norėjau, kad mes apie tai garsiai pradėtume kalbėti ir galbūt atsikvošėsime, kaip sakė Jonas Basanavičius“, – teigė Nepriklausomybės akto signatarų prezidentė Birutė Valionytė.

Renginys skirtas 25-osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba–Atkuriamasis Seimas pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 metų vasario 16 dieną pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15