Lietuvoje

2019.04.03 14:39

Teismas Rusijai šnipinėjusiam vyrui skyrė 7 metus nelaisvės

papildyta
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.03 14:39

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė Klaipėdoje gyvenantį Lietuvos Respublikos pilietį Romaną Šešel. Neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėtoje byloje nustatyta, kad 2015–2017 m. jis rinko Rusijos Federacijos žvalgybą dominančią informaciją ir ją perdavė šiai organizacijai, t. y. šnipinėjo. Bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose.

Teisiamasis kaltu neprisipažino, nurodė, kad jokių užduočių iš Rusijos Federacijos žvalgybos negavo. Tačiau, pasak teismo, būtent byloje surinkti duomenys patvirtino, jog šis asmuo ne tik gavo užduotį šnipinėti, tačiau, vykdydamas ją, atliko konkrečius šnipinėjimo veiksmus.

„Remiantis  bylos duomenimis, nustatyta, kad Rusijos Federacijos žvalgybą domino visa informacija, iš kurios būtų galima gauti duomenų apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus. Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo“, – paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys.

Teismas įvertino tai, kad teisiamo asmens atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jis anksčiau nebuvo teistas, ir skyrė šiek tiek mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, kad užduotyse minimi asmenys, bylos duomenimis, nebuvo užverbuoti.

„Toje užduotyje buvo nurodyti konkretūs asmenys, beje, tarnaujantys Klaipėdos uosto infrastruktūroje, bei karinėse jūrų pajėgose – buvo siūloma jam sveikinti šiuos asmenis su gimimo diena, praleisti laisvalaikį. Tačiau, kaip minėjau, duomenų, kad šitie ar kiti asmenys užverbuoti, byloje nebuvo“, – pasakojo teisėjas.

Teisiamasis kaltės nepripažino viso proceso metu.

„Teismo prašėm, kad būtų iškviesti liudyti ekspertai – to nebuvo padaryta. Su nuosprendžiu tikrai nesutinku, būtinai skųsiu apeliacine tvarka“, – kalbėjo R. Šešel.

Nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Plačiau apie tai – Astos Kažukauskienės reportaže.

Žinios. Ministras: švietimo įstaigose – neskaidrūs pirkimai

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.