Lietuvoje

2015.03.05 13:26

A. Zuokas išgalvojo R. Šimašiaus kaimynę?

Dovilė Jablonskaitė, 15min.lt2015.03.05 13:26

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje kandidatas į sostinės merus Remigijus Šimašius pasidalijo asmenuke su kaimyne Vilma. R. Šimašius įsitikinęs, kad nei ji, nei kokia nors kita kaimynė pagrindiniam rinkimų oponentui, perrinkimo siekiančiam sostinės merui Artūrui Zuokui jokio laiško, kompromituojančio R.Šimašių, nerašė ir nesiuntė.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje kandidatas į sostinės merus Remigijus Šimašius pasidalijo asmenuke su kaimyne Vilma. R. Šimašius įsitikinęs, kad nei ji, nei kokia nors kita kaimynė pagrindiniam rinkimų oponentui, perrinkimo siekiančiam sostinės merui Artūrui Zuokui jokio laiško, kompromituojančio R. Šimašių, nerašė ir nesiuntė.

„Su visais kaimynais (jų ratas negausus) pasijuokėme apie mistinį mistinės kaimynės laišką. Turiu tik dvi kaimynes, kurių nei viena jokio laiško nepamena ir tik galvas kraipė dėl (vis dar) mero fantazijos. Su kaimyne Vilma dar ir selfiuką pasidarėme“, – po daugiabučio namo bendrijos narių susirinkimo „Facebook“ paskyroje rašė R.Šimašius.

Tokiu būdu politikas siekė galutinai atremti A.Zuoko kaltinimus esą jis, rinkimų kampanijoje akcentuojantis kovą su korupcija ir oligarchais, spaudė kaimynus namo administratoriumi pasirinkti būtent ICOR grupės įmonę. Šią informaciją A. Zuokui esą pateikė R. Šimašiaus kaimynė. Su ICOR grupe iki šiol nuolat buvo siejamas A.Zuokas.

Šįkart pateikė ir patį laišką

Kaimynės korta meras ikirinkiminiuose debatuose žaidė net kelis kartus – ir televizijoje, ir radijuje.

Oponento kalbas R. Šimašius vadino melu. „Tą patį melavote ryte radijuje. Dabar vėl meluojate Lietuvos televizijoje“, – praėjusį ketvirtadienį ikirinkiminėje laidoje LRT televizijoje teigė Liberalų sąjūdžio atstovas.

A. Zuokas neatlyžo – užtikrino, kad laiškas yra realus ir tikras. Kaimynės pavardės tąkart meras atskleisti nepanoro: „Nenorėčiau, kad būtų paskelbta pavardė, nes R. Šimašius pradės kerštauti.“

Tačiau po paskutinio R. Šimašiaus įrašo „Facebook“ A. Zuokas nesusiturėjo: „Mielas Remigijau, pirma – jūsų namą administruoja „Naujamiesčio būstas“ – jūsų kritikuojamo ICOR ar „Rubicon“ grupės įmonė. Tai yra faktas ir pradėkite kovą su „monopolistais“ nuo savo namo. Tai būtų tikra ir teisinga, visa kita tik veidmainystė. O kaimyno laišką pridedu, nes jis teisingas.“

„Mes visi – kaimynai“?

A. Zuokas pateikė vasario 23 dieną išsiųsto laiško „Dėl Šimašiaus administruojamo namo“ kopiją.

„Norėjau pateikti informaciją, galbūt pasirodys įdomi. Šimašius gyvena Vrublevskio g. 6 name, kur įsteigta bendrija VRUBLIS, kurią administruoja ICOR grupės įmonė. Pats Šimašius buvo suinteresuotas, kad jo namą prižiūrėtų geriausi specialistai. Galbūt ši informacija bus naudinga debatuose, kuriuose jis tiesiogiai kalba apie ICOR grupės nekompetentingumą bei aukštas kainas“, – svarstoma laiške, kurį pasirašo Diana Šutovaitė.

Sprendžiant iš laiško, ji neprisistato R. Šimašiaus kaimyne. Laiške taip pat nerašoma ir apie kaimynų patirtą spaudimą.

„Google“ paieškos sistemoje įvedus Dianos Šutovaitės vardą ir pavardę paaiškėja, kad ji yra „Naujamiesčio būsto“, priklausančio ICOR grupei, pastatų administravimo vadybininkė.

„Kaip ten buvo sakoma? Visi mes kaimynai!“ – iš A. Zuoko padarytų išvadų apie D. Šutovaitės ir R. Šimašiaus kaimynystę juokiasi internautai, prisimindami prieš kelerius metus „Vilniaus energijos“ vykdytos informacinės kampanijos „Mes visi – kaimynai“ šūkį.

Susitiks antrajame rinkimų ture

15min.lt primena, kad dėl Vilniaus mero posto antrajame ture kovo 15-ąją varžysis Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas R. Šimašius ir perrinkimo siekiantis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) pirmininkas A.Zuokas.

Seimo narys R. Šimašius per sekmadienį vykusius rinkimus gavo 33,96 proc. rinkėjų balsų, už A. Zuoką balsavo 18,05 proc. vilniečių.

Liberalų sąjūdis Vilniaus taryboje turės 15 mandatų, A.Zuoko sąjunga – 6.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.