Lietuvoje

2012.06.11 17:28

Gamtos klasėje darys lizdavietes antims

Švenčionių rajone Reškutėnų kaime atidaryta gamtos klasė, kurioje galima išvysti Aukštaitijos nacionaliniame parke gyvenančius paukščius ir žvėris.

Švenčionių rajone Reškutėnų kaime atidaryta gamtos klasė, kurioje galima išvysti Aukštaitijos nacionaliniame parke gyvenančius paukščius ir žvėris.

Gamtos klasėje – lankytojų netrūksta, ypač kai apie gyvūnus pasakoja Nacionalinio parko darbuotojai. Pritrūkus vietos parko pastate, ekspozicija apie čia esančių ežerų, pievų, pelkių, miško gyvūnus įrengta buvusioje Reškutėnų kaimo mokykloje.

„Mūsų senoliai gerbė ir mylėjo gamtą, rūpinosi arba tiesiog augo darnoje su gamta, todėl norisi ir šitai kartai tai išugdyti, kad mylėtų, gerbtų, globotų nuostabią mūsų Lietuvos gamtą“, – tvirtina Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko Gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis.

Labiausiai domimasi drugelių kolekcija. Lankytojai gali pamatyti gyvų paukščių ir žvėrių, nes jų gausu šalia esančiose Žemaitiškės pievose.

„Vaikams tai labai įdomu, aš jau ne vieną kartą čia esu buvęs, kartu su anūku ateinam“, – pasakoja Reškutėnų gyventojas.

Nacionalinio parko darbuotojai – iniciatyvūs, jie ne tik rūpinasi eksponatais: šią vasarą Reškutėnų kaime rengia gamtos pažinimo stovyklą. Jos metu darys antims lizdavietes.

„Bus apsauga nuo plėšrūnų, nes dabar, kaip matėte, kiti kiaušiniai yra atviri, o čia plėšrūnai iš viršaus nemato“, – apie lizdavietes pasakoja T. Masiulis.

„Neturi tėvai finansavimo, neturi galimybių, o kainos yra nemažos, o čia stovyklėlė organizuojama veltui. Visi klausia, kiek mokėti, kai pasakai, kad tikrai nereikės mokėti, tai būna patenkinti ir laimingi“, – sako Reškutėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Janė Petkūnienė.

Jau dabar norinčių dalyvauti stovykloje daugiau, nei yra vietų.