Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.05 19:15

EP vadovas pasveikino Lietuvą nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga

ELTA 2015.03.05 19:15

Europos Parlamente Briuselyje, kur surengtas iškilmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio paminėjimas, Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas pasveikino Lietuvą su šia sukaktimi.

Europos Parlamente Briuselyje, kur surengtas iškilmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio paminėjimas, Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas pasveikino Lietuvą su šia sukaktimi.

M. Schulzas sakė, kad jis yra Lietuvos draugas, visada nuoširdžiai palaiko Lietuvą ir žavisi jos žmonėmis.

Briuselyje viešinti Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė su M. Schulzu aptarė geopolitinę ir Rytų partnerystės temą. M. Schulzas pabrėžė, kad jam ypač nerimą kelia Rusijos veiksmai ir tai, kad šie veiksmai gali būti neprognozuojami. Europos Parlamento pirmininkas akcentavo, kad Ukrainos ekonominė padėtis yra labai kebli ir, suprantama, jai reikia pagalbos.

Kalbėdama per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjimą Europos Parlamente, Seimo vadovė pabrėžė, koks svarbus tuomet buvo vidinis lietuvių tautos apsisprendimas.

„Kovo 11-osios nepriklausomybės aktas buvo brandžios ir sąmoningos tautos pasirinkimas. Tautos, kurios ryžto, dvasios stiprybės ir laisvės siekio nepajėgė užslopinti niekas: nei drastiškai perrašyta istorija, nei nuolatinės pastangos ištrinti tautos atmintį.

Nes laisvė buvo mūsų tautos egzistencinė būtinybė, jos būties prasmė ir vienintelis įmanomas kelias „čia ir dabar“. Laisvė tapo galingesne už bet kokios prievartos ar net mirties baimę“, – teigė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad Lietuvos kryptis nuo pat nepriklausomybės atkūrimo buvo vientisa ir nuosekli. Pasak jos, šiandien Lietuva yra demokratinė, sparčiai besivystanti valstybė, visateisė tarptautinės bendruomenės narė, sudėtingos geopolitinės situacijos kontekste viena pirmųjų išreiškiančių savo aiškią ir tvirtą poziciją prieš bet kokią prievartą, nukreiptą prieš žmogaus prigimtinę teisę būti laisvam.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Lietuvai ypač svarbi jaunoji karta, kuri užaugo jau nepriklausomoje valstybėje. Anot parlamento vadovės, tai talentingas ir veržlus jaunimas ir būtina dėti visas pastangas, kad jiems nereikėtų dar kartą stoti į kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės. Šventės dalyviams ir svečiams L. Graužinienė linkėjo tikėjimo taikia ateitimi, pasitikėjimo, solidarumo ir susiklausymo, kuriant išmintingą darną Europoje ir pasaulyje.

Kartu su Seimo vadove Europos Parlamente surengtoje šventėje dalyvavo Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, Europos Parlamento nariai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Narkevičius, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, Seimo nariai Arminas Lydeka ir Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Vaclovas Patackas.

Minėjimo dalyviams koncertavo vienas garsiausių Lietuvos akordeonistų Martynas Levickis, buvo eksponuojamos Lietuvos istoriją, nueitą nepriklausomybės kelią atspindinčios nuotraukos. Svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti garsių Lietuvos dailininkų darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi